Esapekka Lappi: õnnetusi põdema jäädes lõppeks rallisõitja karjäär

Esapekka Lappi.

FOTO: Damien Rosso/Red Bull Content Pool

Soome rallipiloot Esapekka Lappi rääkis Red Bullile antud intervjuus Mehhiko rallil juhtunud autopõlengust, Ott Tänaku ja Martin Järveoja hirmsast avariist ning avas oma huumorisoone tausta. 

Viimasel MM-rallil Mehhikos elas Lappi koos kaardilugeja Janne Fermiga üle ehmatava olukorra: nende Ford süttis ning põles mõne minutiga maatasa. 

«Praegu pole tunne võrreldes võistluse lõpuga muutunud. See tekitas veidi paanikat,» arutles 29-aastane rallisõitja. «Olukorda videost üle vaadates mõtlesin, et võib-olla olnuks targem auto kiiremini pealtvaatajatest eemale toimetada ja seisma jätta, sest masin pumpas õli pidevalt peale. Aga tagantjärele ongi lihtne analüüsida. Janne ja mina jäime terveks, nii et suurt draamat polnud. Asi oli tõsine, aga ma pole šokis.»

Lappi-Fermiga juhtunu oli tänavu WRC-sarjas juba teine väga ohtlik juhtum. Mäletatavasti sõitsid Ott Tänak ja Martin Järveoja Monte Carlos väga suurelt kiiruselt teelt välja. Õnneks pääsesid mõlemal puhul ekipaažid eelkõige ehmatusega. 

«Teame, et iga kord, kui rooli hüppame, siis võtame teatud riski. Peame mõistma, et kui täiskiirusel rajalt välja lennatakse ja järsult seisma jäädakse, siis teeb see haiget. Õnneks oli Tänakul ja Järveojal vaba ruumi, mis tegi juhtunut veidi paremaks,» selgitas Lappi. «Kui selliseid asju põdema jääda, tähendaks see karjääri lõppu. Kiirused lähevad pidevalt suuremaks, kuid õnneks paraneb ka turvalisus.»

Soomlasega tuli juttu ka rõõmsamatel teemadel. Rallisõbrad teavad, et Lappi pole suu peale kukkunud ning rõõmustab vaatajaid sageli humoorikate väljaütlemistega. Tema enda sõnutsi poleks teistmoodi võimalik.

«Naljata ei suudaks ma rallisõitmist nautida. Mul on must huumor. Mõnikord inimesed ei saa sellest aru, kuid selles peitubki võlu. Väga tähtis on meeleolu üleval hoida, sest muidu läheb asi liiga tõsiseks. Lõbus peab olema,» märkis Lappi. 

Tagasi üles