Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Itaalias oleva Robert Tähe üleskutse: ärme oota, et Eesti intensiivraviosakonnad on täis ja arstid täiesti üle töötanud
Eesti parima võrkpalluri lähedane on koroona tõttu väga raskes seisus

Võrkpallur Robert Täht. FOTO: Elmo Riig

Eesti üks paremaid võrkpallureid Robert Täht teenib leiba Itaalia tippklubis Perugia ning on praegu karantiinis. «Tean, et Eestis on kindlasti väga palju tublisid inimesi, kes juba täna teevad endast parima, et tõkestada koroonaviiruse levikut. Kuid kuna mul paluti oma mõtteid jagada teiega video vahendusel, on kindlasti palju neid, kes olukorra tõsidust ei ole tahtnud või suutnud omaks võtta,» alustas ta.

Facebooki leheküljel Olen Olümpiafänn avaldunud videos jätkas viimased neli aastat Eesti parimaks võrkpalluriks nimetatud Täht: «Me kõik elame praegu ajal, kus elu sättis meile selle ühe ja sama prioriteedi, milleks on alistada see nähtamatu vastane, mis on meie senise elu täiesti pea peale keeranud.

Kuna praegu on viiruse küüsis ja väga raskes seisus ka minule lähedane inimene, kes polnud kaugeltki mitte väeti või haige, siis selle kaudu tajun olukorra tõsidust veelgi rohkem.

Minu eesmärk ei ole kindlasti mitte paanikat külvata. Ma soovin vaid, et inimesed võtaksid olukorda tõsiselt, sest täna ei ole lahe ujuda vastuvoolu. Kui vanemad generatsioonid on üle elanud sõdu ja kõik, mis meilt palutakse, on olla kodus, siis usun, et sellega saame ikka hakkama.

Tõsi, itaallased ei saanud sellega alguses hakkama. Üritati võtta esialgsetest leebetest piirangutest maksimumi, kuni jõudis kätte karm reaalsus, mis sundis valitsust lukustama inimesi kodudesse rangesse karantiini. Meil eestlastel on variant õppida nendest vigadest. Ärme oota seda hetke, kui intensiivraviosakonnad on täis, arstid on täiesti üle töötanud või meie lähedane peab selle olukorraga silmitsi seisma! Itaalias täna nii see paraku on.

Praegu on Eestis veel võimalus jalutada värskes õhus legaalselt, kuid ärge palun tehke seda suurtes kogunemiskohtades. Tehke seda üksi või perekonnaga. Kõik, kellel natukenegi mingeid sümptomeid esineb, siis jääge kohe kindlasti koju. Ei ole vaja minna mingeid pisikuid pritsima.

Ühesõnaga, anname endast lihtsalt parima, et seljatada see viirus võimalikult kiiresti ja valutult!

Lõpetuseks soovitaksin mitte liigselt meediat tarbida. Päevas kord uudiseid lugeda on rohkem kui küll! Ei maksa endale lisastressi tekitada lehekülgede uuendamise ja negatiivse info sisseammutamisega. Veetke see aeg parem kodustega.

Hoiame iseend. Läbi selle saame hoida ka teisi. Katsume jääda positiivseks ja koju.

Muidugi suur respekt kõigile meditsiinivallas töötajatele. Olete vägevad! Tänan tähelepanu eest!»

Sõna võttis ka Eesti jalgpallikoondislane Konstantin Vassiljev. «Kallid sõbrad, täna oleme sattunud olukorda, mis kahjuks segab ja häirib meie tavapärast elurütmi.

Kuid ärme satume paanikasse, vaid võtame seda kui väljakutset, mis annab meile võimaluse õppida olla kannatlik ning vastutustundlik ja seda kõike mitte ainult enda, vaid ka ümbritsevate inimeste suhtes.

Püüame ajutiselt teha sporti ja olla aktiivsed teineteisest eraldi. Ka mitmeid füüsilisi harjutusi saab sooritada kodus olles. Üksi jooksmiseks meie metsades ja parkides on ruumi kuhjaga. Püüame vältida rahvarohkeid kogunemisi, eriti kinnistes ruumides, näiteks poodides. 

Püüame nautida praegust kevadist ilma, aga väga kitsas inimeste ringis - ainult nendega, kellega te puutute kokku vaid igapäevaselt. Hügieen - see ei puuduta ainult viiruste levitamise peatamist, vaid see on ka kultuuri küsimus. Püüame olla lihtsalt kultuursed inimesed. 

Kõik koos me saame peatada viiruse levitamist ning lõplikult seda võita. 

Tervist, kannatust ja edu kõigile!»

Tähe video:

Vassiljevi video:

Tagasi üles
Back