Esimene paljudest? Eesti vutikoondise ründaja jääb koroona tõttu töötuks

Henri Anier veebruari alguses Go Ahead Eaglesi salliga.

FOTO: Go Ahead Eagles

Eesti jalgpallikoondise kauane esiründaja Henri Anier jõudis Hollandi esiliigas palliva Go Ahead Eaglesi hingekirja kuuluda napid kaks kuud. Nimelt katkestas klubi formaalselt töölepingud 14 mängijaga, kelle kontraht oleks niikuinii tänavu suvel aegunud. Paraku kuulus nende hulka ka meie kesktormaja. 

Lisaks 29-aastasele Anierile lõpetati leping veel näiteks klubi esiväravavahi Hobie Berhulstiga ning mitme väljakumängijaga, eesotsas tänavu enim mänguminuteid teeninud kaitsva poolkaitsja Elmo Lieftinki ja ääreründaja Jaroslav Navratiliga. 

«See on drastiline otsus, aga praegu maailmas valitsevas olukorras ei saa me riske võtta,» sõnas Deventeri linna esindussatsi tehniline direktor Paul Bosvelt klubi ametlikus avalduses.

Nimelt tuleb Hollandis meeskondadel enne 1. aprilli oma mängijatele, kellel on leping lõppemas, teada anda, mis nendest edasi saab. 

«Tavaolukorras oleksime mitme mängijaga rääkinud ka lepingu pikendamisest, kuid paraku on praegune olukord kaugel normaalsusest. Praegu jalgpallimaailmas valitseva olukorra kirjeldamiseks puudubki õige sõna. Kas kohtumisi üldse peetakse? Kas publikuga või ilma? Millal? Kuidas tulevad siinsed ettevõtted koroonaviirusega toime? Kõik need faktorid mõjutavad meie finantskäitumist,» jätkas omal ajal 24 korda Hollandi koondist esindanud Bosvelt. 

Tegelikult pole välistanud, et asjaolude paranemisel on Eagles ikkagi mõne mehega koostöö jätkamisest huvitatud, kuid juriidiliselt oli vaja klubil mängijatele enne aprilli algust ametlik versioon lauale panna. 

Küll kinnitas Bosvelt, et 1902. aastal ilmavalgust näinud ja pika ajaloo jooksul ka neli korda Hollandi meistriks tulnud Eaglesi eluspüsimine praegu kahtluse all pole.  

Anier jõudis Eaglesi särgis väljakule joosta kahes kohtumises, kus sai vöö vahele 37 minutit.

Tagasi üles
Back