Prantsusmaa spordiminister: tänavune Tour de France võib ikkagi toimuda

Mulluse Tour de France'i kaks paremat Egan Bernal ja Geraint Thomas (paremal).

FOTO: Yorick Jansens / ZUMAPRESS.com

Aasta üks suurimaid velotuure Tour de France võib tänavu juulikuus ikkagi toimuda. Vähemalt kui uskuda Prantsusmaa spordiministrit Roxana Maracineanu'd.

Suurem osa tänavu suvesse planeeritud spordivõistlustest, sealhulgas jalgpalli EM ja Tokyo olümpia, on praeguseks juba edasi lükatud, kuid Tour de France'i korraldajad pole siiani avalikult veel sõna võtnud. 

Näiliselt pole selleks olnud ka põhjust, kuna kõik rattavõistlused on koroonaviirusepandeemia tõttu Prantsusmaal keelatud, kuid riigi spordiministri Roxana Maracineanu' sõnul eksisteerib siiski võimalus, et tänavune velotuur toimub. Ent ilma pealtvaatajateta. 

«Erinevaid stsenaariume uuritakse praegu lähemalt, kuid on vara veel midagi lõplikku öelda. Meil on selle otsusega veel aega, seniks keskendume pakilisematele küsimustele ja võitlustele. Esmalt ületame selle [koroona]tõusu ja seejärel asume ründama järgmist,» sõnas ta France Bleu'le. 

Põhjus, miks Tour de France'i korraldajad ikkagi kaaluvad velotuuri korraldamist, peitub mõistagi rahas. «Tour de France'i majanduslik mudel ei põhine mitte piletitulul, vaid teleõigustel. Praegusel karantiiniajal on kõige targem kodus olla, mistõttu oleks säärane otse-ülekanne väga teretulnud,» jätkas Maracineanu.

Prantsusmaa velotuur peaks esialgse plaani kohaselt algama 27. juunil Nice'is ja lõppema 19. juulil Pariisis. 

Tagasi üles