«Kõige halvem on, et kodus pole midagi teha ja lapsed ei või külla tulla. Jalgpall on läbi ja televiisorist näidatakse kordusi.»
Vutilegend kurdab, et elu on koroonaviiruse tõttu läinud liiga igavaks

Härra ja proua karantiini eiramas ja väljas puhkamas, pilt on illustratiivne. Rootsi jalgpallilegend Kurt Hamrin pole ainus igavuse küüsis vaevlev vanem inimene, kuid tema püsib vähemalt kodus.

FOTO: Robin Utrecht/ZUMAPRESS.com

Rootsi jalgpallilegend ja Itaalia kõrgliiga suurmeistrite hulka kuuluv Kurt Hamrin elab saapamaal Firenzes ning on kohusetundliku inimesena olnud viimased kolm nädalat kodukarantiinis. Ta kurdab, et elu on koroonaviiruse tõttu läinud liiga rutiinseks ja igavaks.

85-aastane vanahärra on karantiinis koos oma abikaasa Mariannega ning märkis, et kõige rohkem igatseb ta taga vabadust. «Elu on siin praegu raske ja segane. Ärkan üles, söön hommikust, loen ajalehti ja vaatan televiisorit. Seejärel on käes juba õhtu ja lähen magama. 

Raske on olla vabaduseta, millega olen 85 aastat harjunud. Tahan, et mul oleks võimalik minna jalutama ja naasta igapäevaellu,» rääkis ta väljaandele Aftonbladet. Õnneks pole Hamrin kaotanud head tuju ning teda ja Mariannet aitab nende poeg Ricardo, kes toob abielupaarile koju toitu ja muid vajalikke vahendeid.

Muide, ehkki koroonaviirus on Itaaliat laastamas, ei karda Hamrin nakatumist. «Kõige halvem on, et kodus pole midagi teha ja lapsed ei või külla tulla. Jalgpall on läbi ja televiisorist näidatakse kordusi.»

Kurt Hamrin (kõige paremal).

FOTO: David Sica/Stella Pictures

Hamrin on Itaalia kõrgliiga üks legendaarsemaid mängumehi, olles löönud tervelt 180 väravat. Ta on ka kahekordne Meistrite liiga eelkäija võitja, triumfeerides korra Fiorentina ja korra AC Milaniga.

Rootsi koondises lõi ta 32 mänguga 17 väravat ning võitis 1958. aastal koduselt MMilt hõbeda. Finaalis kaotati 2:5 Brasiiliale, kelle ridades säras Pele. 

Tagasi üles