Mida teeb Sebastian Vettel pärast vormelikarjääri? «Mul on mõned ideed.»

Kris Ilves
, reporter
Copy
Sebastian Vettel.
Sebastian Vettel. Foto: HZ/PIXATHLON/SIPA/HZ/PIXATHLON/SIPA

Neljakordne vormel 1 maailmameister (2010–2013) Sebastian Vettel kommenteeris portaalile Motorsport.com põgusalt, mida ta kavatseb teha, kui tema karjäär kuninglikus vormelisarjas saab kunagi läbi. 

Vettel saavutas neljanda maailmameistritiitli 2013. aastal Red Bulliga, seejärel on vormelimaailmas domineerinud Mercedes. Vettel siirdus 2015. aastal Ferrarisse. Eelmisel hooajal sai Vettel üldarvestuses viienda koha, kaotades isegi meeskonnakaaslasele Charles Leclercile. Vetteli leping Ferrariga saab läbi pärast 2020. aasta hooaega. Tulevik on lahtine.

«Olen realist, ma ei kavatse siin kümne aasta pärast olla,» ütles Vettel mootorispordiportaalile. «Loomulikult pean tulevikule mõtlema. Olen praegu tulevikku silmas pidades soodsas olukorras, sest saan proovida paljusid asju, kui panen vormelikarjäärile punkti,» jätkas Vettel.

Ta lisas: «Võib-olla jääb mootorispordi juurde ja teen siin midagi muud, aga võib-olla teen midagi täiesti teistsugust väljaspool mootorisporti. Mul on mõned ideed, kuid ma pole otsustanud. Olen praegu üpris rahulik.»

Vetteli hinnangul on palganumber mootorispordis olulisel kohal. «Tegelikult see sõltub sellest, mida inimene hindab. Kui raha on motivaator, siis on selle abil võimalik minna kaugele ja saada edukaks. Palju on spordi- ja ärimehi, kes raiskavad raha. Küsimus on selles, kas inimestel on piisavalt mõistust rahaga ümber käia,» kommenteeris Vettel.

Tagasi üles