M-Spordi tiimijuht tuli välja WRC-sarja alustalasid muutva ideega

Richard Millener

FOTO: @World/M-Sport

M-Spordi võistkonna juhi Richard Milleneri sõnul vajab rallimaailm WRC promootorilt praeguses olukorras suurt paindlikkust. Millener pakub välja lühemaid nädalavahetusi ja rallide pidamist kahel järjestikusel nädalal.

Autoralli MM-sarjas on tühistatud juba kolm etappi, lähiajal teatakse ka tõenäoliselt Keenias peetava Safari ralli ära jäämisest. M-Spordi meeskonnajuhi Richard Milleneri hinnangul annab uudne olukord WRC promootorile võimaluse enda paindlikkuse näitamiseks.

WRC on kolm (ja pool) päeva kestva ralli formaati kasutanud alates 90-ndate keskpaigast. Milleneri sõnul tuleks aga muutunud olukorras reegliteraamat täiesti ümber kirjutada, kui mitte puruks rebida.

«Hetkel on šanss teha ülejäänud hooaja jooksul kõiki asju täiesti teistmoodi. Me kõik teame, et edasilükatud rallide tavapärane korraldamine kujuneks logistiliselt väga raskeks. See paneb mõtlema kastist välja. Oleks perfektne võimalus tuua tagasi mitmel järjestikusel nädalavahetusel peetavad rallid. Võib-olla teha ka mõned kahepäevased rallid ja miks mitte sõita kaks rallit ühes võistluspaigas?,» pakkus britt välja.

«Kui taristu on juba kohale veetud, siis miks mitte mõelda sellistele asjadele? Peaksime olukorda kasutama võimalusena, et teha asju teisiti. Üheskoos tuleks välja töötada plaan - seda tuleks teha nüüd ja kohe,» sõnas Millener. 

Tagasi üles