Vallimäe: nüüd jääb küsimärgiks veel Andrus Veerpalu osalus dopinguskandaalis

Kui Mati Alaveri (vasakul) osas tegi FIS lõpliku ja süüdimõistva otsuse, siis Andrus Veerpalule on jätkuvalt määratud vaid ajutine karistus.

FOTO: Raigo Pajula

Eesti Antidopingu juhatuse liikme Henn Vallimäe jaoks olid Seefeldi MMil dopinguskandaali sattunud Karel Tammjärvele, Andreas Veerpalule, Algo Kärbile ja Mati Alaverile FIS-i poolt määratud karistused ootuspärased, kuid väikeseks üllatuseks tuleb pidada eestlaste seost kasvuhormooniga.

«Ta oli üllatus pigem selles mõttes, et FIS tugines politsei uurimise materjalidele ja tõi ta tõendina ja süüdistusena lauale ja selles mõttes on ka märgiline, et see jäi süüdimõistvasse otsusesse sisse,» lausus Vallimäe ERRile

«Seal oli märge, et seda kasutati pärast veredopingut taastaval eesmärgil, aga selge on see, et kasvuhormooni loetakse WADA (Maailma Antidopinguagentuur - toim.) poolt võimekust parandavaks aineks ja ta on absoluutselt igal viisil keelatud. Kasvuhormooni kasutamist nii Tammjärve kui Veerpalu puhul ja Alaveri kui vahendaja puhul – nad ei ole seda edasi kaevanud, mis tähendab, et nad on selle otsusega nõus olnud,» jätkas ta.

Vallimäe sõnul on Seefeldi dopinguskandaaliga seoses vastuse leidnud kõik küsimused peale ühe. «Nüüd jääb küsimärgiks Andrus Veerpalu kui oma poja treener ja Poltoranini üks treeneritest – tema osavõtt, kallutamine ja selle tõendamine,» sõnas ta. 

Märtsi lõpus Postimehega suheldes andis Vallimäe mõista, et ilmselt on kahekordne olümpiavõitja asjaga spordikohtusse pöördunud.

Tagasi üles