Koroonaviirus nõudis Itaalias järgmise spordi suurkuju

Leinaküünal. Pilt on illustratiivne.

FOTO: unsplash.com

Itaalia spordiüldsus leinab järjekordset suurkuju. 75-aastaselt lahkus koroonaviiruse tõttu siit ilmast endine veemootorisportlane ja mootorpaatide tšempion Tullio Abbate.

Tullio oli saapamaal tuntud (vee)sporditegelane, keda armastati palavalt ka üle maailma. Oma sportlaskarjääri jooksul triumfeeris ta enam kui 250 võidukihutamisel, muuhulgas ka 1960. aasta veemoto EMil, kuid tema tähelend sai õige hoo sisse alles 1975. aastal, kui ta võttis üle Como järve ääres tegutsenud perekonna mootorpaadi äri. 

Abbate ideede ja uuenduste tulemusena hakati nende mootorpaate müüma kõikjal üle maailma. Eriti meelad olid Itaalia paadimeistri aluste järele vormelistaarid, mistõttu võis Abbate residentsis sageli näha näiteks Michael Schumacherit, Nelson Piqued, Gilles Villeneuve'i, Keke ja Nico Rosbergi, Alain Prosti ja Ayrton Sennat. 

Mõistagi ei piirdunud firma klientuur nii kitsa ringiga vaid sealt võib leida ka teisi spordilegende, näiteks Björn Borg või Diego Maradona, aga ka meelelahutusmaailma staare eesotsas Sylvester Stallone'i või Madonnaga. Abbate valmistas eritellimusel paate ka Versace'i perekonnale. 

Tagasi üles