Eesti koondislane lõpetas Prantsusmaal hooaja tabeli tipus, ent jäi kuldmedalita

Timo Tammemaa.

FOTO: Mihkel Maripuu

Prantsusmaa võrkpalli meistrivõistlusi korraldav Ligue de National de Volley (LNV) otsustas reedel toimunud juhatuse koosviibimisel, et tõmbab siiani ajutisel pausil olnud liigahooajale joone alla. Paika pandi ka lõplik paremusjärjestus, kuid medalikomplekte välja ei jaotatud. 

Prantsusmaa võrkpallihooaeg peatati koroonapandeemia tõttu 13. märtsil, kui põhiturniiri lõpuni jäi veel kaks mängudevooru. Tol hetkel hoidis 49 punktiga esikohta Timo Tammemaa leivaisa Tours, kellele järgnesid Montpellier (48) ja Rennes (47). 

Samasuguseks kujunes ka liiga lõplik paremusjärjestus, kuid vastavalt juhatuse otsusele tänavu medaleid välja ei jaotatud. Kohtade fikseerimine oli vajalik, et panna paika, mis klubid mängivad järgmisel aastal eurosarjades. 

De facto tšempion Tours mängib seega Meistrite liigat, Montepellier ja Rennes* aga CEV karikat. Tugevuselt kolmanda eurosarja ehk CEV Challenge Cupi pääsme teenisid Hindrek Pulga tänavune leivaisa Chaumont ja Nantes Reze. 

*Rennes saaks praeguse seisuga endale esiti karikavõitjale kuuluma pidanud eurokoha, kuna karikavõistluste Final Four jäi koroona tõttu samamoodi pidamata. 

Ardo Kreek ja Pariisi Volley (33 p) lõpetasid hooaja üheksandana.

Lisaks hääletas LNV juhatus selle üle, kas lõpetada hooaeg väljalangejateta või lähtuda sealgi 13. märtsi liigaseisust. Et suurem osa (21 häält 27st) pooldas ikkagi hetkeseisu arvestamist, pudeneb uueks hooajaks Prantsusmaal esiliigasse Nice'i võistkond, keda asendab uuel hooajal Cambrai.

Naiste meistrisarjas moodustasid sümboolse esikolmiku seega Mulhose (60 punkti), Nantes (59) ja Le Cannet (55), Julija Mõnnakmäe koduklubi Pariisi Saint-Cloud sai 18 punktiga 11. koha.

Tagasi üles