Sportlasest koroonakangelane Prantsusmaal: Pariisi lõksu jäämine andis võimaluse olla üllas

Bakary Meite.

FOTO: Instagram @realbak

Elevandiluuranniku juurtega prantslane Bakary Meite mängib Gallia kukkede tugevuselt teises liigas ragbit. Koroonakriisi ajal paistab ta aga silma millegi muuga: 36-aastane prantslane läks ühte Pariisi haiglasse vabatahtlikuna koristajaks.

Meite naasis paar nädalat tagasi Brasiiliast ning tahtis minna oma Lõuna-Prantsusmaal asuvasse koju. Koroonakriisi tõttu jäi ta aga lõksu Pariisi, kus elab ka tema õde.

Paar päeva hiljem kuulis Meite pealt ühte telefonikõnet: tema nõbu Zakarya läks Pariisis ühte haiglasse koristajaks. Sportlane otsustas sugulasega kaasa minna.

Nõnda ongi Meite ja Zakarya töötanud viimastel nädalatel kuus päeva nädalas Sainte-Perine'i haiglas. «Minu ülesandeks on kõike, mida käega palju puudutatakse, desinfitseerida,» selgitas ragbimees Prantsusmaa raadiole.

Meite sõnul pole haiglad praegu kuigi rõõmsad kohad, mistõttu pole seal sisuliselt iga päev käimine kerge. Aga ta ei kurda ning ta ei mõtlegi koristamisest loobumisele, kuna kui arstid ja õed suudavad haiglas käia, pole temal mingit vabandust seda mitte teha.

Sportlase tuttavate jaoks pole Meite üllas käitumine üllatav. Teda Carcassonne'is juhendav Mathieu Cidre kirjeldas mängijat kui eeskujulikku kodanikku. «Saatsin talle sõnumi, et oma toetust avaldada. Ütlesin talle, et minu arvates on see erakordne. Olen uhke, et keegi minu mängijatest näitas sellist initsiatiivi. See on tõesti midagi suurt,» ütles juhendaja.

Tagasi üles