Rallimaailma suurim talent Rovanperä on teadmistelt kümme aastat oma vanusest ees

Kalle Rovanperä

FOTO: McKlein/Toyota Gazoo Racing WRT

Autoralli suurimat talenti Kalle Rovanperät ei peeta asjata juba 19-aastaselt tulevaseks maailmameistriks. Lisaks kiirusele on soomlasel ka suurepärased teadmised. 

Tänavu MM-sarjas debüteeriv noormees hoiab üldarvestuses kolme etapi järel neljandat kohta, liider Sebastien Ogier´is lahutab 22 silma. Kusjuures Rootsis jõudis Rovanperä juba ka poodiumile, lõpetades kolmandana, kuid teenides punktikatselt viis lisasilma.

Varasemalt madalamates klassides säranud talent tõestas, et on WRC-sarjaks küps. Kinnitust sellele annavad ka Toyota tiimi tehnilise direktori Tom Fowleri sõnad. 

«Olen seni käinud kõigil testidel ja olen väga positiivselt üllatunud, kui head tagasisidet Kalle annab. Eriti puudutab see Mehhiko rallit,» ütles Fowler wrc.com-ile. «Ta jagas infot, mida võiks oodata umbes kümme aastat vanemalt rallisõitjalt. Tema ootused ja lootused on täpselt paigas: kõige pealt tuleb end autos mugavalt tunda, siis saab kiiresti sõita.»

Väidetavalt leidis Rovanperä Mehhikoks ka kiirema seade, kuid otsustas turvalisemalt teed minna. Mugavus ja enesekindlus tõid noormehele karjääri esimeselt WRC-sarja kruusarallilt viienda koha punktid. 

«Mõtlesime algselt mehaanikutega, et peame Kallele turvalisema lahenduse välja pakkuma. Aga enne, kui midagi öelda jõudsime, oli ta ise selle juba välja käinud. Kindlasti on tegemist erilise piloodiga, ootame õhinal, mis edasi saab,» lisas Fowler. 

Tagasi üles