Eksperdid näevad ookeani taha liikuvas Kriisas suurt potentsiaali

Kerr Kriisa palliga.

FOTO: Nuotr. D.Lukšta

Kerr Kriisa kinnitas eile ESPNi vahendusel, et liitub USA üliõpilasliigas NCAA-s mängiva tippmeeskonna Arizona Wildcatsiga. Paljude korvpalliekspertide hinnangul on eestlase näol Arizona jaoks tegemist väärt saagiga. 

Leedu korvpalliskenega väga kursis olev Donatas Urbonas kirjeldas eestlase üleminekut järgnevalt: «Väga tark ja loominguline mängujuht, tõeline liider nii väljakul kui ka riietusruumis. Žalgirise fännid jõudsid teda juba armastama hakata, mistõttu nad hakkavad noort ja karismaatilist meest igatsema.»

EPSNi ajakirjanik Jonathan Givony kirjeldas Kriisat kui üht paremat rahvusvahelist pallurit: «Eestlasel on vöö vahel juba kõvasti kogemusi nii Euroliigast kui ka rahvusvaheliselt tasandilt. Ta on pallinud nii U16 kui ka U18 tasemel ning valiti mullu Adidase Euroliiga järelkasvu turniiril Kaunases turniiri väärtuslikuimaks mängijaks. Seal ohjas ta väga hästi ka tänavuse NBA draft'i üht nime Killian Hayesi.» 

«Kerri isa [Valmo Kriisa] mängis korvpalli ka veel 40ndates, seega on tal hea taust. Leian, et Kerr täiendab väga hästi Arizona teist tagameest Dalen Terry, kellel on küll hea füüsis, aga pole liiga hea viskaja. Nad peaksid koos hästi hakkama saama. Arvestades, et Arizona kaotas 85% oma mullustest skoorijatest on peatreener Sean Milleri jaoks tegemist väärt täiendusega,» lõpetas Givony oma põgusa analüüsi. 

Tagasi üles