Drelli kõrval pani end NBA drafti kirja veel teinegi Eesti koondislane

Tänavuse hooaja meeldejäävamaid hetki: Sander Raieste lõpetab mängus nimeka Uniksiga Kalevi rünnaku võimsa pealtpanekuga.

FOTO: vtb-league.com

Kui eelmisel nädalal otsustas teist korda enda nime NBA drafti kirja panna Henri Drell, siis sarnaselt käitus ka tänavu Kalev/Cramos pallinud Sander Raieste.

Ka Raieste pani esialgu enda nime 2019. NBA drafti nimekirja, kuid pärast erinevate asjade kokkulangemist otsustas selle sealt eemaldada. 

Eelnevatel aastatel Hispaania tippklubi Baskonia duubelmeeskonda kuulunud Raieste otsustas tänavuseks Eestisse naasta ja lõi käed Kalev/Cramoga. Eesti-Läti ühisliigas jäi keskmiselt 21-aastase noormehe arvele 19 minutiga 7,5 punkti, 3,8 lauapalli ja 1,7 korvisöötu. VTB Ühisliigas olid sarnased näitajad 14 minutiga 3,8 punkti, 2,6 lauapalli ja 0,5 resultatiivset söötu. 

Varasemalt on Raieste nimi käinud läbi ka mitmetelt drafti eelvaadetelt, kuid viimasel ajal pole seda enam juhtunud. Hetkel on drafti ümber üldse palju segadust, sest isegi selle toimumisaeg pole selge. Tänavusest valikuprotsessi erinevustest saab lugeda siit. 

Nüüdseks on sel aastal NBA draftis kirjas kolm eestlast. Kui Drell ja Raieste pidid enda nime sinna ise kirjutama, siis Maik-Kalev Kotsar maandus sinna nimekirja automaatselt.

Tagasi üles