Eesti väravavaht selgitas, miks ta liitus Manchester Unitedi asemel Arsenaliga

Karl Jakob Hein sõlmimas Londoni Arsenali jalgpalliklubiga profilepingut.

FOTO: arsenal.com

Eriolukorra vältel on mitmed välismaal leiba teenivad jalgpallurid tulnud tagasi kodumaale, kus treenitakse klubi poolt ette antud treeningkavade järgi. Ajutiselt on Eestisse naasnud ka Eesti U21 koondise väravavaht Karl Jakob Hein, kes kuulub Inglismaal Londoni Arsenali hingekirja. Noor puurilukk meenutas enda jõudmist maailma tippklubisse.

Hein sõnab, et kui Inglismaal olnud testimistest on ka meedias varem juttu olnud, siis tema jaoks algas välisklubide huvi hoopis Saksamaalt Kaiserslauternist, kuhu kohapeale testimisele ta ei jõudnud. Seejärel tundis huvi Inglismaa klubi Brighton & Hove Albion, kes andis pärast esimest treeningut juba märku, et sooviks teda oma ridades näha. Kosilaste nimekirjaga liitusid seejärel ka Londoni Arsenal ja Manchester United.

«Manchester Unitedi pakkumine oli šokk, sest tegu on ju nii suure klubiga ning olin väiksena imetlenud Edwin van der Sari ja Manchester Unitedi 2008. aasta meeskonda, kelle videoid sai YouTube’ist vaadatud. Endalgi oli FIFA 08-s väravas Van der Sar ja vennale meeldis ka Manchesteri meeskond. Seetõttu tundus esmalt veidi uskumatu, et mul tekiks võimalus sinna klubisse minna,» kirjeldas Hein jalgpalliliidu kodulehe vahendusel.

Miks otsustas Hein siis Arsenali kasuks? «Käisin end igas klubis näitamas. Unitedis olin kolm päeva, teistes klubides veidi pikemalt. Esmamulje võis ju olla petlik, aga mulle tundus, et distsipliin ja organisatoorne pool ning muud pisiasjad olid Arsenalis kõrgemal tasemel.

Manchesteris jäi näiteks transport hiljaks, hilinesin seetõttu trenni. Arsenalis oli vastuvõtt väga sõbralik ja klubi jättis väga hea mulje. Sest olgem ausad, taseme mõttes polnud ju vahet, sest nii Arsenal kui ka United kuuluvad maailma tippu. Proovisin enda peas kujutada ette ka teekonda esindusmeeskonda ja Arsenalis tundus see kuidagi loogilisem. Kui vaadata ka tänast päeva, siis Arsenali meeskond on U23 liigas kõrgeimas divisjonis ja üks tugevamaid, United on aste allpool. Londonist on kodus ka lihtsam käia,» selgitas Hein.

Pikemat usutlust Heinaga loe jalgpalliliidu kodulehelt.

Tagasi üles