Mike Tysonist vorbiti kiskja kunstlikult: mind hüpnotiseeriti kaks-kolm korda päevas

Mike Tyson. FOTO: Reuters/ScanPix

Heategevuse nimel comeback'i üritav Mike Tyson paljastas hiljuti ühes usutluses, et nooruses kasutati tema peal igapäevaselt hüpnoosi, et tuua rusikakangelases esile tema loomalik pool.  

Legendaarse treeneri Cus D'Amato utsitusel pöördus Tyson 12-aastaselt psühholoogilise abi saamiseks John Halpini poole, et osata paremini kontrollida, enda vaimset poolt. 

Nõnda alustaski Tyson igapäevaste hüpnoosidega, mis aitasid ta teismeliseeast amatöörina kahekordseks noorte olümpiavõitjaks ja veidi hiljem, 20-aastaselt ka läbi aegade noorimaks raskekaalu tšempioniks

«Cus laskis mind tavaliselt kaks või kolm korda päevas hüpnotiseerida – enne sparrimist, enne treeninguid ja enne matše,» sõnas endine poksiäss Joe Rogani podcast'is. «Minu eesmärk oli vastane hävitada.»

Vastavalt juhendaja näpunäidetele ei hoidnud Tyson ennast tagasi ka sparringutel, vaid isegi siis oli tema eesmärgiks vastane põrandasse kinni taguda. «Cus ei tahtnud, et ma oleksin tundlik. Ta tahtis, et mul poleks emotsioone. Ta ütles, et tunded ei tähenda midagi. Tunded pole osa sinu elust, nende ainus eesmärk on sind takistada,» meenutas Tyson. 

«Seega rahune, uinu vaikselt, keskendu pimedusele ja üksikusele. Olin ainult 12-aastane, kui nad sellise hüpnoosiga minu peal alustasid. Nad panid su lihtsalt magama ja sa muutusid metsikuks, kiskjalikuks loomaks,» sõnas ameeriklane. 

Tyson astus karjääri jooksul poksiringi 56 korral ja väljus võitjana 50 puhul. Karjäärile tõmbas ta joone alla 2005. aastal, kuid nüüd võib teda heategevuse nimel taas peagi poksiringis näha. 

Tagasi üles
Back