Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Medalimasin kirjeldas «elu raskeimat võitlust» koroonaga: ma ei suutnud mitu päeva süüa ega magada
Ta kaotas kõvasti kehakaalu

Endine Mehhiko judoka Vanessa Zambotti. FOTO: ALFREDO ESTRELLA/AFP

Judoka Vanessa Zambotti jaoks oli koroonaviirus tõeline õudusunenägu. Mehhiklanna sõnul oli haigusega võitlemine tema elu raskeim katsumus.

Zambotti rääkis intervjuus kodumaa ajalehele El Universal, et tal olid ka tõsised hingamisraskused. «Pidin kehatemperatuuri alandamiseks käima külmas vannis. Mu keha valutas pealaest jalatallani. Kui mul viirus diagnoositi, jäin koju karantiini.»

Naine lisas, et kõige raskem oli tal öösiti. «Palavik oli väga kõrge. Oli mitu päeva, mil ma ei suutnud süüa ega magada. Kui mu enesetunne hakkas paremaks minema, magasin peaaegu kogu aeg.» Muide, Zambotti kaotas koroonaviirusega võideldes kehakaalust kümme kilogrammi.

Ta toonitab, et koroonaviirus on väga tõsine haigus, mistõttu tasub tarvitada kõiki ettevaatusabinõusid. Mehhiklanna usub, et viirus oleks teda veelgi rohkem laastanud, kui ta poleks aastakümneid spordiga tegelenud.

38-aastane Zambotti pole MMidelt ega OMidelt võitnud ühtegi medalit. Küll on ta olnud väga edukas Ameerika maailmajao judo meistrivõistlustel, kust on tema auhinnakappi lisandunud tervelt 17 medalit.

Mehhikos on viimastel ametlikel andmetel 22 088 viirusse nakatunut, kellest on surnud 2061.

Tagasi üles
Back