WADA plaanib dopingupetturite püüdmiseks kasutusele võtta revolutsioonilise meetodi

WADA president Witold Banka

FOTO: DENIS BALIBOUSE/REUTERS

Rahvusvahelise antidopingu agentuuri (WADA) juht Witold Bańka andis sotsiaalmeedia vahendusel teada, et peagi võetakse dopinguvastases võitluses kasutusele uus täiendav testimismetoodika.

Nimelt on välja töötamisel «kuivanud veretilga meetod», mis võimaldab dopinguproove analüüsida vaid paari verepiisa alusel.

«Dried Blood Spotil (DBS) on potentsiaali teha antidopingu valdkonnas tõeline revolutsioon. WADA koos partneritega on selle projekti kalla töötanud juba mõnda aega. DBSi proovi jaoks on vaja vaid paberilehte ning paari kuivanud veretilka. Peame selle meetodi võtma kasutusele esimesel võimalusel, kuid see peab vastama ka antidopingu koodeksile,» teatas Bańka Twitteris.

2018. aastal analüüsisid WADA akrediteeritud laborid  29 130 vereproovi. Seni on proove võetud veeniverest ning korraga mitte rohkem kui 25 milliliitrit.

Dried Blood Spot meetod ei ole esile kerkinud Covid-19 viiruse tõttu, vaid selle kallal on töötatud juba aastaid. Näiteks oli sellest juttu ka sügisel avaldatud WADA aastaraportis.

Tagasi üles