Avo Keel avaldas oma uhkeima jahisaagi
Koprad sai sel aastal volletreeneril üle selge võidu

Avo Keel on lisaks võrkpallitreeneri ametile aastaid kirglik jahimees olnud.

FOTO: Mariel Gregor/Postimees

Kui võrkpalliplaanid lõi maailmas möllav koroonaviirus segamini, siis jahiplaanidele tuli viirushaigus isegi veidi kasuks. Seetõttu sai ka legendaarne treener Avo Keel tänavu kevadel rohkem aega püssi seltsis veeta, kuid vähemalt koprajahil jäi ta pika ninaga.

«Koprad said sel aastal minu üle selge võidu, sest mul ei õnnestunud ühtegi küttida. Nägin küll, aga momenti ei tekkinud,» sõnas Läti koondise peatreener Eesti võrkpalliliidu Facebook live'is. 

Koprajahi hooaeg lõppes Eestis 15. aprillil ja nüüd ootab Keel pikisilmi 1. juulit, mil võib sokujahile minna. «Praegu on tekkinud paus. Metssigu peale Muhu- ja Hiiumaa kusagil mujal ei liigu, aga seoses praeguse olukorraga pole saanud seal käia.» 

Kuigi oma uhkeim jahisaak on võrukal veel enda sõnul laskmata, toob ta senisest saagist enim esile 169 kilogrammi kaalunud metsseakuldi. «Loom oli küll vägev, aga trofeed sealt ei saanud, sest kahjuks polnud kihvad ühtegi medalit väärt,» sõnab Keel. 

Kuna Facebook live'i näol oli tegemist avaliku videoga, kus küsimusi said esitada ka Afka, – nõnda treenerit kutsutakse –, tuttavad, torgiti teda ka valusama teemaga. Nimelt päris üks kuulujutu kohta, et mullu olevat Keel autoga rohkem põtru saanud kui jahil käies. 

Keel tunnistas, et nii tõesti oli: «Tulin pisikese autoga Lätist mängult ja ühel hetkel oli põder kapotil. See oli õnnelik õnnetus. Kiirus oli 90-100 km/h ja masinaks pisike Toyota Yaris: aga minul polnud ühtegi kriimu, ent põder oli võsas maas. Seega Toyota müüjad, olge uhked, teie masin peab põdrale vastu! Auto läks küll mahakandmisele, aga mina tulin sealt tervena välja.»

Neli aastat tagasi veetis Postimees Avo Keelega metsas ka terve päeva, et volletreeneri jahimehejuttudele kinnitust otsida.

Huvilised saavad jahitrofeede, sealhulgas selle kohta, millised metssea kihvad on medalit väärt, lugeda SIIT.  

Tagasi üles