VIDEO ⟩ Täna 21 aastat tagasi: Manchester United lõi Meistrite liiga finaalis üleajal kaks väravat ja pääses rongi alt

Toimetas Ville Arike
Võidukas Manchester Unitedi meeskond 26. mail 1999.
Võidukas Manchester Unitedi meeskond 26. mail 1999. Foto: JOHN SIBLEY/Action Images via Reuters/Scanpix

1999. aasta 26. mail peeti kõigi aegade meeldejäävamaid jalgpalli Meistrite liiga finaalmänge. Manchester United suutis üleajal võluda Müncheni Bayerni vastu 0:1 kaotusseisust välja 2:1 võidu.

Mario Basler viis karistuslöögist Bayerni juba 6. minutil juhtima, ManU taanlasest puurivaht Peter Schmeichel ei suutnud müüri ebakõla tõttu isegi hüpata. Ülejäänud mängu jooksul tegeles Manchesteri tiim Barcelona Camp Nou staadionil 90 000 pealtvaataja ees viigivärava püüdmisega.

Kui Baierimaa au ja uhkus hakkas juba võidumõtteid hellitama, saabus Alex Fergusoni hoolealuste kuulsate minutite kord. Nii esimesel kui ka kolmandal üleminutil teeniti vasakult äärelt nurgalöök, mille järel suudeti pall toimetada väravaesisele nõnda, et esimesel juhul Teddy Sheringham ja teisel praegune peatreener Ole Gunnar Solskjär lükkasid palli väikese vaevaga Oliver Kahni kaitstud võrku. Seejuures tuli Sheringham vahetusest mängu 67. ja Solskjär 81. minutil!