Liverpooli väärtus kasvas viiendiku võrra, kuid jääb endiselt kaugele maailma tipust

Meistrite liiga tiitlikaitsja on Liverpool, kuid hiljutine Inglismaa tšempion langes enne koroonakriisi algust play-off'i avaringis Madridi Atletico vastu. FOTO: Peter Byrne/PA Wire/PA Images

Valitseva Meistrite liiga meistri Liverpooli jalgpalliklubi väärtus tegi märgatava tõusu ja küündib nüüd 2,5 miljardi euroni. Sellega paiknetakse vastavas edetabelis viiendal positsioonil.

Eelmisel aastal hinnati Liverpooli väärtuseks 2,1 miljardit eurot ning tänu edukale esinemisele Meistrite liigas ja tänavu ka Inglise kõrgliigas, on nende hinnalipik kerkinud veel 400 miljoni võrra. Olgugi, et kasv on olnud märkimisväärne, siis tabelitipust jäädakse endiselt üsna kaugele.

Maailma kallima jalgpalliklubi au hoiab endiselt enda käes Hispaania suurklubi Madridi Real. Nende väärtuseks olevat lausa 3,27 miljardit eurot, mis võrreldes eelmise aastaga kasvas 1,5 protsendi võrra. 

Teist kohta hoiab Liverpooli igipõline rivaal Manchester United 3,15 miljardiga ja esikolmiku lõpetab Barcelona jalgpalliklubi veidi enam kui 3 miljardi suuruse väärtusega. Esikümnesse mahtusid veel Müncheni Bayern (2,7 miljardit), Manchester City (2,45), Londoni Chelsea (2,08), Tottenham Hotspur (1,94), Pariisi Saint-Germain (1,8) ja Londoni Arsenal (1,74). 

Tagasi üles
Back