FIBA taotleb rahvusvaheliselt olümpiakomiteelt finantsabi

FIBA FOTO: FABRICE COFFRINI/AFP

Rahvusvaheline korvpalliliit FIBA taotleb rahvusvaheliselt olümpiakomiteelt (ROK) finantsabi, et tulla toime koroonapandeemiast tingitud raskustega.

FIBA kõneisik kinnitas väljaandele Insidethegames, et läbirääkimised rahalise toetuse saamiseks on pooleli. «FIBA on abi taotlemise küsimuses pidevas suhtluses ROKiga ning see protsess on hetkel pooleli. Arvestades, et see puudutab ka kõiki teisi rahvusvahelisi alaliite, jääme ootama uusi teadaandeid ROKilt.»

FIBA taotleb eraldist ROKi 135 miljoni euro suurusest meetmest, mis on mõeldud suveolümpiamängudel esindatud spordialade rahvusvahelistele alaliitudele. 

Rahvusvaheline olümpiakomitee on öelnud, et toetusskeeme on erinevaid ja neid vaadatakse juhtumi põhiselt. Võimalik on nii tagastamatu rahaline abi kui ka laenu andmine. FIBA ei ole avaldanud, millist toetust täpsemalt küsitakse. 

On tõenäoline, et korvpalli katuseorganisatsiooni võidakse toetada Šveitsi valitsuse ja ROKi ühise laenuskeemi abil, millega pakutakse intressivaba laenu. 

FIBA kõneisiku sõnul on sellest veel vara rääkida, sest praegu pole veel selgegi, kas Šveitsi registreeritud FIBA üldse vastab laenutingimustele.

Rahvusvaheline tõsteliit, rahvusvaheline käsipalliliit ning rahvusvaheline laskespordiliit on teatanud, et ei pretendeeri ROKi välja pakutud toetusmeetmele.

Tagasi üles
Back