Eelmises voorus koperdanud Kalju tegi kärme vigade paranduse

Toimetas Karl Juhkami
Nõmme Kalju ja Viljandi Tuleviku heitlus .
Nõmme Kalju ja Viljandi Tuleviku heitlus . Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti jalgpalli meistritiitlit jahtiv Nõmme Kalju tõestas täna Viljandi Tuleviku vastu, et eelmise vooru allajäämine Tallinna Legionile oli pelgalt tööõnnetus.

Kalju tegi nende 6:0 võiduga lõppenud kohtumises Tulevikuga asjad selgeks juba avapoolajal, mil löödi kolm väravat. Mänguskoori avas 18. minutil Kaspar Paur, kes pani täpi Kalju oivalisele kontrarünnakule.

27. minutil muutis Pedro Victor pealinlaste edu juba kaheväravaliseks, kui ta kerkis nurgalöögi ajal kastis kõige kõrgemale. Sama mees oli korra täpne veel ka poolaja lõpus, kui saatis palli võrku otse karistuslöögist.

Teisel poolajal lisasid Kalju mehed teist samapalju otsa. Nende neljanda värava lõi Igor Subbotin, kes jõudis esimesena jaole Amir Natho löögile, mille Viljandi puurilukk Karl-Romet Nõmm tõrjus.

62. ja 85. minutil jõudis sihile taas Paur, kes sai nõnda kirja kübaratriki.

Ühtlasi pikendas Kalju võiduga oma võrdlemisi uskumatut seeriat. Nimelt pole nad Premium liigas võõral väljakul kaotusekibedust tundnud 2017. aasta augustist saati, mil jäädi 0:2 alla Tallinna Levadiale.

Selle vooru põnevuslahing algab kell 15, kui Tallinna FCI Levadia võõrustab Lilleküla staadionil Paide Linnameeskonda.