Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tänavune Tallinn International Horse Show jääb ära

Dina Ellermann ja Landys Akvarel 2019. aasta Tallinn International Horse Show'l. FOTO: Külli Tedre-Gavrilov

Tallinn International Horse Show korraldustiim võttis mai viimastel päeval vastu raske otsuse 2020. aasta võistlus ära jätta.

Tallinn International Horse Show hõlmab endas maailmakarika etappe takistussõidus ja koolisõidus ning on läbi aastate olnud populaarne nii kohaliku kui ka lähiriikide publiku seas.

Otsus ei tulnud korraldajatele kergelt, sest sündmus on vajalik nii meie sportlastele, kui ka väga oodatud kõikide Eesti ratsaspordi fännide seas. Kahjuks on aga koroonaviirusest tingitud eriolukord mõjutanud ürituse toetajate majanduslikku olukorda, mis ei võimalda neil samas mahus ratsaspordi suursündmusesse panustada. Lisaks leidsid korraldajad, et kuna uus viirus ei ole nii Eestist kui meie lähiriikidest täielikult kadunud, on parem vältida riske, mis tekivad siseruumides peetaval võistlusel tuhandetele pealtvaatajatele.

«Pidasime mõistlikuks sellel sügisel toimuv võistlus ära jätta. Nii meie, osalejate kui ka pealtvaatajate jaoks on riskid liiga suured. Tahame pakkuda turvalist keskkonda ja kvaliteetset võistlust, kuid praeguses olukorras mõistsime, et me seda ei suuda. Loodame, et nii sportlased kui ka fännid mõistavad meie otsust,» sõnas Tallinna Horse Show võistluse direktor Riina Pill.

«Praegu keskendume juba 2021. aasta sündmusele. Loodetavasti on olukord selleks ajaks stabiliseerunud ja saame korraldada suurejoonelise ratsavõistluse, nagu planeeritud,» lisas ta. 

Kõik tänavuse aasta üritusele ostetud piletid kehtivad automaatselt tuleval aastal toimuval Tallinn International Horse Show’l, mille kuupäevadeks on märgitud 1.-3. oktoober.

Tagasi üles
Back