Murdmaasuusatamise MK-sarja plaan B lekkis meediasse

Murdmaasuusatajad. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Pilt videost

Rahvusvaheline suusaliit FIS loodab väga, et murdmaasuusahooaja alguseks on koroonaviirus saadud kontrolli alla ning võistlused saavad toimuda nii nagu algselt planeeritud. Kuna see pole aga kivisse raiutud, on mõeldud ka plaan B-le.

Dokument lekkis meediasse tänu Soome väljaandele Kestävyysurheilu. Alternatiivne MK-sarja kalender näeks välja nõnda: hooaeg on jagatud nelja plokki, kus võistlused toimuksid üksteisele geograafiliselt võimalikult lähedal, et vähendada reisimist ja koroonaviiruse ohtu.

Esimene plokk kestaks 27. novembrist 20. detsembrini, kus MK-etapid sõidetaks Soomes ja/või Norras. Kavas oleks kuus kuni kaheksa võistlust. Teine plokk hõlmab jaanuari alguses Tour de Skid, mis peetaks Šveitsis ja/või Itaalias.

Kolmas plokk kestaks 23. jaanuarist 7. veebruarini. Kuus kuni kaheksa sõitu toimuksid Rootsis ja/või Soomes ja/või Norras. Seejärel tuleb MK-kalendrisse pikem paus, sest 23. veebruarist 7. märtsini on Saksamaal Oberstdorfis kavas põhja suusaalade MM.

Plaan B kohaselt kuuluks viimane plokk Pekingile, kus sõidetaks 17.-21. märtsini kolm või neli etappi. Tegemist oleks olümpia eelvõistlustega, sest 2022. aastal peetakse taliolümpia just Hiinas.

Igal juhul peaks murdmaasuusatamise hooaeg algama 27. novembril Soomes. FISi plaan A-d vaata SIIT.

Tagasi üles