VIDEOD ⟩ USA korvpallurite seitse kaotust, mis viisid 28 aastat tagasi Dream Teami loomiseni

Suuremat luksust ei saa ette kujutada - jätta vahetusmeeste pingile korraga John Stockton (vasakult), Clyde Drexler, Magic Johnson, Michael Jordan, David Robinson, Patrick Ewing ja Charles Barkley. Dream Teami juhendanud Chuck Daly sai endale seda lubada.

FOTO: imago sportfotodienst via www.imago-images.de/imago images/Horstmüller/Scanpix

Eelmise aasta korvpalli MM lõppes USA koondisele fiaskoga, sest ei jõutud isegi nelja parema sekka. Seda vaatamata asjaolule, et jänkid on juba viimasel 28 aastal moodustanud koondise NBA mängumeestest. Alati pole see nii olnud, kuid miks tuli ameeriklastel ühel päeval hakata vaatama NBA ässade poole?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Olümpiatest olid 1988. aasta mängud Soulis viimased, kus maailm nägi tippüliõpilastest, paljuski tulevastest NBA mängijatest koostatud USA koondist. See kaotas poolfinaalis 76:82 NSV Liidu koondisele, kuhu kuulus ka Tiit Sokk. Kullata jäid ameeriklased ka kaks aastat hiljem peetud MMil. Enne Souli oli USA korvpallimeeskond jäänud olümpiakullata vaid 1972. aastal Münchenis. Toda matši võibki pidada esimeseks sammuks teel Dream Team'i poole. Selle etteasteni Barcelonas jäi aga veel 20 pikka aastat.

1 1972. aasta Müncheni olümpia finaal NSV Liit - USA 51:50

Tagasi üles
Back