VIDEO ⟩ Mis Flora, Kalju või Levadia? Eesti ägedaima jalkamängu pidasid eile naised! (1)

Toimetas Ville Arike
Kalevi naiskond pärast kolme tunni pikkust maratonmatši Pärnus.
Kalevi naiskond pärast kolme tunni pikkust maratonmatši Pärnus. Foto: Facebook / Jalgpalliklubi Tallinna Kalev

Eile köitsid koduste jalgpallisõprade tähelepanu meeste meistriliiga mulluse esineliku meeskondade mängud, kuid nende varjus peeti õhtu ägedaim matš hoopis Pärnus, naiste karikasarja veerandfinaalis.

Kohalik Vaprus võttis vastu Tallinna Kalevi ja lahti läks tõeline triller. Pärnakad avasid Marie Saare löögist 20. minutil skoori, kuid tosin minutit hiljem Evelyn Šilina viigistas. Teise poolaja alguses teenis Kalev penalti, Jana Pipari löök raksatas väravaposti, kuid esimesena jõudis pallile jaole Šilina. Seis 2:1 Kalevile püsis viimase minutini, kui pall väravaesises saginas Pipari jalast õnnetult suuna oma võrku võttis - 2:2.

Seejuures seisis Kalevi väravas tavapärane väljakumängija Alika Malešina, sest väravavaht Jonna Soomets on vigastatud. Lisaaeg väravaid ei toonud ja nõnda jõuti penaltiteni, kus pärnulannad palli kahel korral üle värava kõmmutasid. Malešina pani i-le punkti, Kalev võitis penaltiseeria 4:2 ja jõudis poolfinaali.

Vaata videot (avaldatud JK Vapruse naiskonna Facebooki lehel)!

Teistes veerandfinaalides alistas Saku Sporting Nõmme Kalju koguni 12:0 ja FC Flora duubel Legioni 2:0. Loosi tahtel oli mänguta pääsenud poolfinaali Flora esindusrivistus.