Tartu Rattaralli meelitas ligi osalejaid 25 riigist

Janika Lõiv virtuaalsel rattarallil.

FOTO: Erakogu

Pühapäeval lõppes kaks nädalat kestnud 39. Tartu Rattaralli virtuaalsõit, mis tõi esialgsetel andmetel spordiradadele 2855 ratturit. Legendaarne maanteerattafestival toimus esmakordselt ajaloos virtuaalsõiduna, eestlaste kõrval said üritusest osa veel 24 riigi harrastajad.

Kuigi seekordse rattaralli puhul polnud tegu võistlusega, otsustasid sõidu ette võtta ka mitmed Eesti tipud. 128 km distantsi võtsid teiste hulgas ette Mihkel Räim, Rein Taaramäe ja Martin Laas, 58 km raja aga Eesti parim naisrattur Janika Lõiv. «See võis olla isegi üks kõige meeldejäävamaid rattarallisid. Eelmisel päeval olime kõik, kellega koos rada läbisime, teinud raske trenni ja nii saime rallit sel päeval kergemalt võtta. Rääkisime juttu, sai nalja, aga samas oli ka kiirus päris hea. Oli selline stressivaba ja väga lahe päev,» ütles oma 14. Tartu Rattaralli stardi teinud Mihkel Räim. «Tänavu oli nendel, kes pole varasemalt julgenud sellist katsumust ette võtta, võimalik teha sõit kodu lähedal ja ma arvan, et see oli väga lahe. Muidugi loodan, et tulevikus toimuvad rattarallid ikka originaalkujul,» lisas Räim, kes sõitis distantsi koos sõpradega läbi Lõuna-Eestis, Tartu Rattaralli originaalrajal.

Virtuaalsõidu peakorraldaja Indrek Kelk ütles, et huvi kaugosalusega ürituse vastu kujunes üle ootuste suureks. «Meil on väga hea meel, et osalejad uue formaadi sedavõrd hästi omaks võtsid. Aitäh kõigile, kes aitasid rattaralli traditsiooni jätkata,» ütles ta. «Samuti on äärmiselt hea meel, et esimest korda distantside valikusse lisatud 25 km rada sedavõrd populaarseks osutus - veidi rohkem kui viiendik sõitjatest otsustas just selle kasuks. Teeme kõik endast oleneva, et kolmas ning kõige lühem distants ka edaspidi Tartu Rattaralli programmi kuuluks,» lisas Kelk.

29. maist 14. juunini kestnud virtuaalsõidu kolm distantsi tõid esialgsetel andmetel rattaradadele 2855 sõitjat. Traditsiooniliste 128 ja 58 km radade kõrval oli esmakordselt valikus ka kõige lühem, 25 km rada. 1207 ratturit valisid sõiduks 58 km, 996 osalejat otsustasid läbida 128 km ning 652 harrastajat 25 km.

Rattaralli virtuaalsõit oli ühtlasi tänavuse Tartu Maratoni Kuubiku hooaja teine osavõistlus. Sarja avas maikuu alguses toimunud 38. Tartu Maastikumaratoni virtuaaljooks. Järgmine Kuubiku etapp on 14. Tartu Rulluisumaraton 23. augustil, mille korraldajad planeerivad viia läbi tavapärasel kujul.

Tagasi üles