EOK asepresident Teigamägi: poliitikas ongi väga palju spordihuvilisi inimesi

Erich Teigamägi. FOTO: Tairo Lutter/ Postimees

Täna kogunes esimest korda Eesti olümpiakomitee (EOK) uus täitevkomitee. Asepresident Erich Teigamägi kirjeldas Kuku raadios antud intervjuus juhtorgani plaane ning põhjendas suurt poliitikute hulka koosseisus.

«Täna pandi paika 10 komisjoni ja kolme töörühma esimesed tegevussuunad ja eesmärgid. Lähima kolme nädala jooksul hakatakse neid formeerima ehk siis peaksid ka koosseisud paika saama,» ütles Teigamägi Timo Tarvele antud intervjuus.

«Minu tööülesanded on tippspordi komisjoni ja Team Estonia arendamine. Team Estonia vajaks nüüd tugevamat ellu rakendamist. Selle nimel on tööd tehtud, aga nüüd tuleb hakata plaanitud tegevusi teostama,» kostis asepresident.

Mida kujutab endast Eesti tippspordi eliitrühm? «Team Estonia on tippspordi tipp, kus on mõnikümmend sportlast, kellelt me ootame kõrget tulemust, aga mitte ainult olümpiamängudel. Paneme süvendatud tähelepanu nende arendamisele, ettevalmistuse toetamisele ja nõu andmisele,» kirjeldas Eesti kergejõustikuliidu juht.

Tema sõnul on loogiline, et eliitprojekti arendamine vajab ka täiendavat raha. «Ütleme nii, et täitsa ilma rahaliste vahenditeta tänapäeval tippsporti ei tehta. Tippsport vajab ühelt poolt palju raha, aga teiselt poolt genereerib ka ise finantsvahendeid. Spordis liigub ka palju raha, mis toetab ülejäänud majandust, näiteks tippvõistluste korraldamine. Selles suunas mõeldes meenub esimesena ralli MM-etapi kampaania,» tõi asepresident esile.

Teigamäelt paluti ka kommentaari suure poliitikute esindatuse kohta täitevkomitees. «Ütleme nii, et poliitikas on väga palju spordihuvilisi inimesi. Kui ma vaatasin tähelepanelikul viimase paarikümne aasta EOK juhtorganite koosseise, siis minu meelest pole erinevus väga suur.»

Tagasi üles
Back