Narva Transi presidenti tunnustatakse kõrge autasuga

Nikolai Burdakov koos poja Konstantiniga 2019. aastal võiduka karikafinaali järel.

FOTO: Jana Pipar/jalgpall.ee

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) otsustas tunnustada pikaaegset JK Narva Transi presidenti Nikolai Burdakovi Eesti jalgpalli arengusse tehtud töö eest EJLi hõbemärgiga.

Juunikuus oma 70. sünnipäeva tähistanud Burdakov sündis Valgevenes, kuid kolis nooruspõlves Narva, kus mängis kohalikus meeskonnas jalgpalli. Pärast sõjaväeteenistust oli ta piirilinnas Transi eelkäija FK Avtomobilist asutamise juures ning tegutses seal 1989. aastani mängijana. Transis on ta erinevatel perioodidel täitnud nii treeneri kui ka presidendi rolli. Samuti on Burdakov kuulunud jalgpalliliidu juhatusse.

Aastate jooksul on Trans suutnud võita korra Eesti karika, kahel korral Superkarika ning teeninud Eesti meistrivõistlustel 2006. aastal hõbe- ning 1995., 2005., 2008., 2009., 2010. ja 2011. aastal pronksmedalid.

EJLi hõbemärk antakse Burdakovile üle detsembris toimuval traditsioonilisel Jalgpalligalal.

Juba eeloleval laupäeval on Transi palluritel võimalik omalt poolt Burdakovi tänada, kui Narva läheb tiitlikaitsjana Evald Tipneri karikafinaalis vastamisi valitseva Eesti meistri Tallinna Floraga. Kullamatši peaproov toimub aga homme, kui samad meeskonnad lähevad omavahel vastamisi Premium liiga 10. voorus.  

Tagasi üles
Back