Eesti jalgpallikoondis peab ilmselt mängima tühjade tribüünide ees

Tõenäoliselt ei pääse publik ka Eesti klubide euromängudele.

FOTO: Raul Mee

Euroopa jalgpalliliidu meditsiinikomisjoni esimees, sakslane Tim Meyer andis mõista, et UEFA egiidi all peetavatel võistlustel tänavu sügisel ilmselt publikut staadionile ei lubata.

Eesti vaatevinklist tähendaks säärane stsenaarium, et kui Premium liiga kohtumistel tohib alates homsest ehk 1. juulist viibida ca 850 pealtvaatajat, siis Eesti koondise kodumängud ja Eesti klubide kodused eurosarjamängud tuleks pidada tühjade tribüünide ees, vahendab portaal Soccernet.ee.

«UEFA võistlusi peetakse vastavalt UEFA kehtestatud reeglitele. Mainitud riikides (näidetena olid toodud Serbia ja Valgevene -toim) ei saa keegi lubada staadionile publikut, kui tegu on UEFA võistlusega ja UEFA seda ei luba,» sõnas Meyer.

Meditsiinikomisjoni esimees märkis, et lõplikku otsust ei ole veel tehtud, aga ilmselt on selleks üldine publikukeeld kõigil UEFA võistlustel (meeste ja naiste eurosarjad, Rahvuste liiga koondistemängud ja noorte EM-valikturniirid). Meyeri sõnul tuleb arvestada, et üle-euroopaliste võistluste puhul on olukord oluliselt komplitseeritum kui riigisiseste puhul.

Eesti koondis peab Rahvuste liiga raames sügisel kolm kodumängu:

5. september - Gruusia

11. oktoober -  Põhja-Makedoonia

14. oktoober - Armeenia

Loe edasi Soccernet.ee-st.

Tagasi üles