Latvala leidis uue ärisuuna ning tegi esimese 60 000-eurose investeeringu

Jari-Matti Latvala. FOTO: MICKE FRANSSON/TT/TT NEWS AGENCY

Rallisõitja Jari-Matti Latvala jaoks on tänavune aasta olnud tagasilöökide rohke. Koroonviirus tõmbas vee peale tema ralliplaanidele, lisaks veab 35-aastane põhjanaaber vägikaigast maksuametiga. Kuid Latvala elu pole sellest seisma jäänud. Hiljuti tegi ta 60 000 euro suuruse investeeringu 3D-printerisse.

Latvala sõnul pole Soomes just palju tööstuslikke 3D-printereid, mistõttu nägi ta teenimisvõimalust. Uue tööriistaga kavatseb ta tootma hakata autovaruosasid. Näiteks hiljuti printis ta sõbra Mercedesele esitulede regulaatori. «Muidu maksab terve tuli 250 eurot, kui meie tegime vajamineva plastiosa valmis 20 euroga,» ütles ta Iltalehtile.

Latvalal on ärisse usku ning ta näeb selles palju potentsiaali. Praegu prindib ta plastikut ja nailonit. «Kui saaksime ka metalli printida, kasvaksid meie võimalused veelgi,» sõnas ta, kuid tõi välja ka ühe murekoha. «Suuremate tööde jaoks kulub 16 tundi.»

Hiljuti teatas rehvitootja Pirelli, et palkas endale testisõitjaks Andreas Mikkelseni. Üks kandidaate kohale oli ka Latvala, kuid vastavalt lepingule Toyotaga ei saanud ta Pirelliga liituda. «Mul on selleks aastaks Toyotaga sõlmitud turundusleping. Ma ei tohi seda mingil moel rikkuda. Pirelli variant oli minu jaoks välistatud.»  

Tagasi üles
Back