Sel nädalal külastas Postimehe taskuhäälingut «Kehakultuur» kümnevõistluse maailma hooaja edetabeli liider Taavi Tšernjavski, kes eelmisel nädalal ületas Rakveres esmakordselt maagilise piiri, saades kirja punktisumma 8086. Pisikesest Kolgaküla külast pärit mitmevõisteja karjääri on räsinud mitmed vigastused, kuid tahtmine tippu pürgida pole kuskile kadunud.

Eelmise nädala kolmapäeval Rakveres toimunud mitmevõistluste karikavõistlustel näitas Tšernjavski vägevat minekut ja ületas pikalt eesmärgiks olnud tähise, saades kirja tulemuse, mis algaks numbriga «8». Võistlusel võttis 25-aastane sportlane enda kehast maksimumi ja alles viis päeva hiljem tunneb ta ennast taas normaalselt ja väsimus hakkab vaikselt taanduma. 

«Kõndimine polegi enam nii vaevaline kui varasematel päevadel. Hiljaaegu juhtus mul selline asi, et toidupoes palus üks pensionär mul eest ära tulla, kuna ma liikusin lihtsalt nii aeglaselt,» kirjeldas Tšernjavski olukorda pärast rekordilist mitmevõistlust.

Saatejuhid Jarmo Jagomägi ja Karl-Joosep Küngas palusid maailma hooaja edetabelijuhil võtta üksipulgi läbi tehtud katsumus ja Tšernjavski leidis mõned kohad, kus saanuks tulemust veelgi parandada. Lisaks käisime läbi kõik erinevad vigastused, mis 25-aastast sportlast on aastate jooksul seganud. See nimekiri läks niivõrd pikaks ja näitavad veelkord, kui suur tahtmine mehes sees püsib.

«Oleme treeninguid teinud küll targalt ja pehmematel pinnastel, et tervist hoida ning vältida ülekoormust, kuid arstidega kõneledes sain lihtsa vastuse, et ühel mehel on head kõõlused ja teisel kehvemad. Mina sain need halvemad,» selgitas Kolgakülast pärit noormees.

Tšernjavski tunnistab, et ka Eestis on võimalik kõrgetasemeliselt harjutada ning ta peab enda treeninggruppi, kuhu kuuluvad veel ka Risto Lillemets ja Kristjan Rosenberg, Eesti kõige kõvemaks koosluseks.

Saate teises osas keskendusime noormehe kergejõustiklaseks saamisele ja tegemistele kodukülas.