Eesti võrkpallikoondist tabas järjekordne tagasilöök

Andrus Raadik sel suvel Eesti koondist enam aidata ei saa.

FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti meeste võrkpallikoondis pidas eile Soomes põhjanaabritega kaks mitteametlikku kontrollkohtumist, mis mõlemad lõppesid meie jaoks allajäämisega. Lisaks kaotas Eesti koondis kogenud nurgaründaja Andrus Raadiku, kelle jaoks on tänavune koondisesuvi suure tõenäosusega lõppenud.

33-aastane nurgaründaja vigastas mängueelse soojenduse ajal tõsiselt sõrme ning kuigi esimesed kaks geimi tegi ta hambad ristis kaasa ja tõi ka kaheksa punkti (efektiivsus +4), siis seejärel võeti ta ikkagi puhkama. Mängujärgne uuring tõestas, et Raadiku sõrmeluu on puruks: kuna selle ravi võtab aega umbes kaks-kolm nädalat, on pärnaka jaoks tänavune koondisehooaeg suure tõenäosusega lõppenud.   

Tegemist on järjekordse tagasilöögiga uue peatreeneri Cedric Enardi plaanides, kes peab erinevatel põhjustel niigi läbi ajama ilma Robert Tähe, Keith Puparti, Timo Tammemaa, Kert Toobali, Hindrek Pulga, Renee Teppani, Ardo Kreegita, Martti Juhkami ja Märt Tammearuta. 

Prantslane avaldas enne kontrollikohtumist Soomega sel teemal ka nördimust: «Valisime eesootavateks kohtumisteks 16 mängijat, kuid paraku ei olnud meil paljude hulgast valida tarvis. On tõsi, et olen mitme asja puhul mõnedes mängijates väga pettunud. Ja see jääb mulle meelde.»

Eesti võrkpallikoondis peab Soomega täna teise mitteametliku duelli, millele järgnev ametlik maavõistlus homme. Seejärel reisib meie rahvusesindus edasi Poola, kus kohtutakse 26. ja 27. juulil valitsevate maailmameistritega. Nendest kohtumistest teeb Postimees ka otseülekande.

Koondise koosseis mängudeks Soome ja Poolaga:

Sidemängijad: Markkus Keel, Robert Viiber

Diagonaalründajad: Oliver Venno, Markus Uuskari, Taavi Nõmmistu

Nurgaründajad: Kristo Kollo, Rauno Tamme, Albert Hurt, Stefan Kaibald

Temporündajad: Andri Aganits, Mart Naaber, Alex Saaremaa, Henri Treial

Liberod: Johan Vahter, Silver Maar

Peatreener Cédric Énard, abitreenerid Loïc Geiler ja Oliver Lüütsepp, ÜKE-treener Mirko Fasini, statistik Alar Rikberg, füsioterapeut Siret Kalbus, mänedžer Robin Ristmäe.

Tagasi üles