Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Blogi ja galerii ⟩ Eesti alistas segapaarismängus Läti ja krooniti maavõistluse võitjaks

Tondi tennisekeskuses peeti Eesti-Läti maavõistlus, kust võtsid osa naaberriikide parimad mängijad. 11 mängulise turniiri võitis seisuga 6:5 Eesti.

Üksik- ja paarismängudes mängivad Eestist Anett Kontaveit (WTA 22), Kaia Kanepi (WTA 99), Jürgen Zopp (ATP 552), Vladimir Ivanov (ATP 738) ning Lätist Jelena Ostapenko (WTA 41), Anastasija Sevastova (WTA 43), Ernests Gulbis (ATP 162) ja Karlis Ozolins (ATP 1133).

Esimene päev:

Esimeses mängus pidi äsja kaheksandat korda Eesti meistriks kroonitud Vladimir Ivanov tunnistama 18-aastase lätlase Karlis Ozolinsi 6:1, 6:3 paremust.

Teises mängus alistas naiste esireket Anett Kontaveit Läti esindaja Anastasija Sevastova kindlalt 6:1, 6:2 ja viigistas Eesti jaoks turniiri seisu.

Meeste paarismängus suutis paremuse maksma panna lätlaste paar Ozolins/Gulbis, kes alistasid Eesti esinduse Zopp/Ivanov 7:6 (1), 6:4.

Päeva neljandas duellis alistas Kaia Kanepi 6:3, 6:3 nelja aasta taguse Prantsusmaa lahtiste võitja Jelena Ostapenko. 

Õhtu lõpetas Jürgen Zopp, kes jäi 3:6, 4:6 alla Ernests Gulbisele. 

Teine päev:

Päeva avamängus läksid vastamisi Kaia Kanepi ja Anastasija Sevastova. Pingelise heitluse võitis Kanepi seisuga 7:6 (1), 2:6, (10:1).

Teises kohtumises heitlesid meeste üksikmängus Jürgen Zopp ja Karlis Ozolins. Eestlane pidi tunnistama lätlase 7:6 (4), 6:7 (5), (10:8) paremust.

Kolmandas matšis alistas naiste paarismängus Eesti esindus lõunanaabrid 4:6, 7:5, (10:7).

Neljandas mängus alistas Anett Kontaveit Jelena Ostapenko tulemusega 6:2, 6:7 (1), (10:8).

Segapaarismängus alistas Eesti koondis Läti 7:5 ja krooniti maavõistluse meistriteks.

Enne maavõistluse algust: 

Viimases omavahelises mõõduvõtus lahkusid Eesti mehed lätlaste vastu väljakult võidukana, naised pidid aga vastu võtma kaotuse. 

Taasiseseisvunud riikidena on Eesti ja Läti kohtunud Davis Cupi sarjas 2 korda ja Fed Cupil 1 kord. Davis Cupil toimus 1995. aastal Tallinnas Euro-Aafrika II grupis tasavägine matš, kui 0:2 kaotusseisust tõid võidupunktid Alti Vahkal ja Sten Sumberg paarismängus ning Vahkal ka üksikmängus. Paraku otsustavas viiendas kohtumises alistas lätlaste 1. reket Girts Dzelde meie 2. reketi Sten Sumbergi. Seega saavutas toona võidu Läti 3:2. 

Mängiti väga huvitaval kattel, mida praegu enam Davis Cupil ei lubata kasutada, see on puukate. Kaks riiki seda kasutasid, Eesti ja Moldova. Hiljem kunagi, kui Eesti võitis Egiptust, otsustasid Davis Cupi sarja juhid, et enam sellel kattel mängida ei tohi, kuna maailmas enam ei mängita puu peal. Vanasti mängiti ikkagi päris palju seal, me räägime mingitest 60. aastatest näiteks. See oli võib-olla harjumatu kate, samas lätlastele mitte ka päris tundmatu kate, aga tookord Eesti kaotas 2:3 – oli põnev matš.

Veel kohtuti Davis Cupi raames Lätiga 2019. aastal Kreekas. III grupi Euro-Aafrika tsooni turniiri 1. ringis ja siis jäi peale Eesti 2:1. Vladimir Ivanov alistas kaks tundi ja 41 minutit kestnud maratonlahingus 20-aastase Roberts Strombachsi 7:6, 4:6, 6:3. Teises kohtumises kaotas Jürgen Zopp Martins Podzusele 1:6, 6:7. 

Otsustavas paarismängus oli Zopp paaris Kenneth Raismaga ja Podzus kaksikvend Janisega. Eestlased võitsid numbritega 7:6, 6:4.

Fed Cupil on naabermaade naiste koondised kohtunud vaid korra, 2013. aastal Montenegros, Euro-Aafrika II grupi turniiri 1. ringis ja siis väljus matšist võitjana Läti 3:0, kusjuures ühe võidupunkti tõi ka sel korral turniirile tulev Jelena Ostapenko, kes toona vaid 15-aastaselt alistas Julia Matojani 6:1, 6:1.

Eesti–Läti maavõistluse ajakava

29. juuli hommik

 • Vladimir Ivanov (ATP 738.) – Karlis Ozolins (ATP 1133.)
 • Anett Kontaveit (WTA 22.) – Anastasija Sevastova (WTA 43.)
 • Meeste paarismäng

29. juuli õhtu

 • Kaia Kanepi (WTA 99.) – Jelena Ostapenko (WTA 41.)
 • Jürgen Zopp (ATP 552.) – Ernests Gulbis (ATP 162.)

30. juuli hommik

 • Kaia Kanepi – Anastasija Sevastova
 • Jürgen Zopp – Karlis Ozolins
 • Naiste paarismäng

30. juuli õhtu

 • Ernests Gulbis – Vladimir Ivanov
 • Anett Kontaveit – Jelena Ostapenko
 • Segapaarismäng

Hommikused mängud algavad mõlemal päeval kell 11, õhtused kell 18.

Tagasi üles
Back