Blogi ⟩ Lyon sepistas suurüllatuse ja kukutas Juventuse, Manchester City oli kindlalt üle Madridi Realist

Lyon saatis korda suurüllatuse ja kukutas suurfavoriidi Juventuse. Pildil Memphis Depay tähistamas penalti skoorimist. Foto: ALESSANDRO DI MARCO/EPA

UEFA jalgpalli Meistrite liiga naasis täna pikalt koroonapausilt. Pooleli jäänud kaheksandikfinaalides alistas kahe mängus kokkuvõttes Lyoni Olympique üllatuslikult Juventuse ja läks edasi. Manchester City oli koduväljakul kindlalt üle Madridi Realist.

Juventus võõrustas kodustaadionil Lyoni Olympique'i, kes hoidis avamängust 1:0 eduseisu. Mängu läksid Memphis Depay täpsest penaltist juhtima võõrustajad. Avapoolajal viigistas Cristiano Ronaldo üheteistmeetri karistuslöögist skoori ja viis teisel poolajal ilusast kauglöögist Juventuse mängus juhtima, aga edasipääsuks oli võõrsilväravate reegli tõttu vaja ühte veel. Seda enam ei suudetud ja üllatuslikult läks paarist edasi Lyoni meeskond.

Teises paaris kohtusid Manchester City ja Madridi Real. City võitis märtsis Madridis peetud kohtumise 2:1 ja asus varakult ka reedeõhtust kohtumist juhtima. Reali keskkaitsja Raphael Varane eksimuse karistas ära Raheem Sterling, kes Inglismaa võistkonna juhtima viis. Avapoolajal viigistas värske Hispaania meistri jaoks seisu Karim Benzema. Teisel poolajal eksis Varane kaitsefaasis taas ja Gabriel Jesus vormistas lõppseisuks 2:1. City läheb edasi Lissaboni ja Reali mängijad pääsevad suvepuhkusele.

Enne mänge:

Kõik poolelijäänud kaheksandikfinaalid mängitakse kodumeeskonna staadionil, kuid pärast seda kolitakse juba Lissaboni, kus turniir lõpuni peetakse. Postimees kirjutas hoolikalt lahti, kuidas turniir jätkub.

Juventus jäi avamängus 0:1 Lyonile alla ja läheb koduväljakul olukorda päästma. Manchester City sai võõrsil Madridi Reali vastu 2:1 võidu ja läheb püüdma paarist edasipääsu.

Loe ka: Millisel klubil on suurim võimalus ihaldatud trofee pea kohale tõsta?