Video ⟩ Kettaheite maailmameister parandas dramaatilisel moel taas maailma hooaja tippmarki

Daniel Stahl

FOTO: Tairo Lutter/Postimees

Rootslasest kettaheite maailmameister Daniel Stahl heitis kodumaal Sollentuna GP võistlustel uue maailma hooaja tippmargi 71.37. Tegemist on 27-aastase sportlase karjääri pikkuselt teise heitega.

Stahli kolmanda katse heite järel tõstis kohtunik aga punase lipu. Stahl protesteeris ning pärast heiteringi inspekteerimist otsustati kolmas katse siiski reeglitepäraseks lugeda.

«Ma ise ei tundnud üldse, et oleksin servale astunud,» kommenteeris Stahl pinevaid hetki Rootsi rahvusringhäälingule.

«On huvitav, et paar kuud tagasi oli minu tehnika natuke liimist lahti, kuid tundub, et nüüd olen võimeline tulemust tegema,» lisas Stahl oma hetkeseisu kohta.

Daniel Stahli katse, mille järel kohtunikud esmalt punase lipu tõstsid.

FOTO: Kuvatõmmis videost

21. juunil heitis Stahl samuti üle 70 meetri, kui sai Helsingborgis toimunud võistlusel kirja 70.25. Stahli isiklik rekord pärineb 2019. aasta juunist, kui ta heitis Rootsis Bottnarydis 71.86.

Esmaspäeval Sollentunas toimunud võistlusel oli Gerd Kanteri hoolealune Robert Urbanek kolmas. Poolaka parimaks tulemuseks jäi 63.69. Teise koha sai rootslane Simon Pettersson, kes heitis 66.51.

Valitseva maailmameistri treeneriks on islandlane Vesteinn Hafsteinsson, kes aitas omal ajal Gerd Kanteri olümpiavõitjaks. Juunis kommenteeris ta Stahli vormi järgmiselt: «Ta on äärmiselt tugev ja plahvatuslik. Ta taastub praegu tugevast jõutrennist, mistõttu pole esimestel võistlustel tehnikat veel paika saanud.»

«Mina olen hooaja suhtes elevil. Alles eelmisel nädalal heitis ta allatuult 71.20. Võin ausalt öelda, ta pole kunagi varem seda teinud. See on täiesti hullumeelne,» rääkis Hafsteinsson juunis.

Stahl teeb järgmise võistluse vähem kui 24 tunni pärast, kui osaleb Soomes Paavo Nurmi mängudel.

Rootslase lend Arlanda lennujaamast Soome suunas väljus juba kell 20.55 ehk vähem kui kaks tundi pärast seda, kui ta oli Sollentunas viimase katse sooritanud.

Tagasi üles
Back