Eesti kutsar võitis Ungaris üherakendite võistluse

Pille-Riin Roosileht ja Donald maratoni takistusel.

FOTO: Krisztina Horvath/Hoefnet.com

Ungaris toimunud rahvusvahelisel rakendispordivõistlusel oli üherakendites võidukas Pille-Riin Roosileht hobusega Donald.

Tänavune rahvusvaheline ratsaspordikalender on arusaadavatel põhjustel hõre. Madala viirustasemega Ungaris peeti möödunud nädalavahetusel alles tänavune neljas rahvusvaheline rakendispordivõistlus, kus üherakendite klassis näitas parimat tulemust Pille-Riin Roosileht hobusega Donald.

Pille-Riin on läbi oma rakendispordikarjääri näidanud häid tulemusi koolisõidus ning erandiks ei olnud ka tema kodutallis, Aszaris, peetud CAI2* tasemega võistlus. Eesti sportlane sõitis välja muljetavaldava 43,77 karistuspunkti, kui teisena lõpetanud Ungari üherakendite liidri Maria Meskone Orosz tulemuseks oli 49,87 ja kolmanda koha saavutanud itaallase Cristiano Cividini 50,46.

«Pille-Riin ja Donald näitasid tõepoolest meisterklassi ja me olime kogu kohtunike koguga seisukohal, et me ei hinnanud teda üle, ta oli tõesti kõrgel tasemel,» mainis samas väliskohtuniku ametit pidanud Hillar Talts.

Teisel võistluspäeval oli traditsiooniliselt kavas maraton, kus jällegi käis tõsine mõõduvõtt Roosilehe ja Meskone Oroszi vahel. Kui mitmel takistusel oli parim Pille-Riin, siis mitmel jällegi Maria. Lõpptulemuses tuli sellegi ala võit Eestisse, kui Pille-Riin edestas Ungari konkurenti vaid 0,04 karistuspunktiga.

Koonustesse läks meie sõitja veidi enam, kui kuuepunktise eduga, mis tähendab edu kahe palli jagu (1 pall maha on 3 karistuspunkti). Kui eelviimasena startinud ungarlanna võttis maha kaks palli ja sai veidi enam, kui neli punkti ületatud normiaja eest, läks olukord kergemaks. Kindel on see, et samas midagi ei ole kindel enne, kui on läbitud viimase ala finišijoon. Poolel distantsil oli ka Roosilehel kaks palli maas ja liikumistempo ei olnud just lubav normiaega jõudmiseks. Õnneks jäid järgnevad pallid peale ning Pille-Riin kiirendas viimasel kolmandikul, ületades lõpuks normiaega kahe karistuspunkti jagu. Võit oli vormistatud.

Võttes mulluses ponide MM-i toimumise paigas peetud võistlust kokku, sai Pille-Riin tõdeda rahulolu. Eriti rahule jäi ta koolisõiduga, muidugi ka maratoniga. «Koonuste kaks palli oli tegelikult ka hea tulemus, kuna Donald ei ole sellel alal kunagi eriliselt tugev olnud,» lisas Pille-Riin.

Järgmine võistlus, kus Pille-Riin ja Donald osaleda plaanivad, leiab aset Budapesti lähistel Vecesis 3.-9. septembrini.

Tagasi üles
Back