Vips tuli Prantsusmaal kahel korral poodiumile

Christopher Krutto
Jüri Vips.
Jüri Vips. Foto: Dutch Photo Agency/Red Bull Content Pool

Red Bulli noorteakadeemiasse kuuluv vormelitalent Jüri Vips (KIC Motorsport) võttis sel nädalavahetusel osa FIA vormel 3 Euroopa regionaalses meistrisarjast (FREC), kus sõideti Prantsusmaal Paul Ricardi ringrajal.

20-aastane Vips näitas head kiirust ja suutis kolmest sõidust kahel jõuda poodiumikohale.

Noor eestlane alustas esimest sõitu teiselt kohalt ja hoidis pikalt positsiooni, kuid langes lõpuks neljandaks.

Teises sõidus näitas Vips juba paremat minekut. Neljandalt kohalt alustanud vormelitalent suutis koha võrra tõusta ja lõpetas sõidu kolmandana.

Kolmandas sõidus ohustas Vips ka teist kohta, kuid pidi lõpuks taaskord komanda positsiooniga leppima.

Esimese ja kolmanda sõidu võitis vormel 1 sarjas sõitva Ferrari piloodi Charles Leclerci noorem vend Arthur (Prema). Teises sõidus oli kiireim teine Prema piloot Gianluca Petecof.

Tänu kahele poodiumikohale tõusis Vips 62 punktiga üldarvestuses viiendaks. Sarja juhib Petecof, kelle arvel on 116 punkti. Sarja järgmine etapp toimub 11.-13. septembrini Austrias, kuid sealt enam eestlane osa ei võta, sest sai võimaluse sõita kolm etappi F2-sarjas DAMS-i meeskonnas.