Video ⟩ Erakordse kohtumise mänginud Luka Doncic tegi täpselt nii, nagu üks staar peakski

Henry Lääne
Luka Doncic tähistamas möödunud ööl Los Angeles Clippersi korvi visatud võidukat kolmepunktiviset. Foto: Kevin C. Cox/AFP

Ookeanitaguses maailma tugevaimas korvpalliliigas NBA oli Dallas Mavericksi staar Luka Doncic oma leivaisa A ja O, kui sloveeni lisaaja lõpus tabatud kaugvise tõi neile 135:133 võidu ühe suurema tiitlisoosiku Los Angeles Clippersi üle. Eurooplane tegi fantastilise esituse, jõudes juba kolme veerandajaga kolmikduublini.

46 minutit platsil rüganud mitmekülgne mängumees sai kirja 43 punkti, 17 lauapalli ja 13 resultatiivset söötu, ehkki patustas ka seitsme pallikaotusega. 31 väljakult tehtud viskest tabas Doncic tervelt 18, kümnest kaugviskest läbisid korvirõnga neli.

Neist kõige magusam tabamus oli viimane. Mavericks oli 132:133 kaotusseisus, kui küljeaudist palli saanud Doncic mängis end kaitses pingutanud Reggie Jacksoni vastu viskele ega eksinud. Eurooplase hiilgekohtumine viigistas nelja võiduni mängitava seeria 2:2 peale.