Kanepi kaotas kindlalt US Openi teises ringis elu parimas vormis tuneeslannale

Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: Afp7/Zumapress.com

Kogenud Eesti tennisist Kaia Kanepi (WTA 100.) jäi US Openi teises ringis kindlalt 6:7 (8), 0:6 alla tuneeslannale Ons Jabeurile (WTA 31.). Mäng kestis üks tund ja 20 minutit.

Kaia Kanepi lõpetas pika rahvusvahelise tennisepausi teisipäeval, mil seljatas suure slämmi turniiri avaringis veidi üle tunni kestnud kohtumises tšehhitari Katerina Siniakova 6:1, 6:2. Statistikas oli 35-aastase eestlanna ülevõim märkimisväärne: Kanepi sai 21 lihtvea kõrval kirja 26 äralööki, vastase kolme vastu.

Sel nädalal karjääri kõrgeimale edetabelikohale (31.) kerkinud Ons Jabeur alistas avaringis 6:2, 7:6 (6) poolatari Katarzyna Kawa (WTA 125.). Tuneeslanna heast vormist annab aimu ka läinudnädalane Cincinnati turniir, kus ta jõudis sarnaselt Anett Kontaveitile veerandfinaali, kuid seal tuli alla vanduda hilisemale võitjale Viktoria Azarenkale.

Kanepi ja Jabeur on varasemalt omavahel kohtunud korra: seda viis aastat tagasi Indian Wellsis, mil 7:5, 6:2 jäi peale tuneeslanna.