Eestlased välismaal Raieste säras kaitses, Vene kaotas, Jõesaar jäi nullile ja Kitsing debüüdil kätt valgeks ei saanud

Sander Raieste matšis Soome vastu.
Sander Raieste matšis Soome vastu. Foto: Sander Ilvest

Välismaal leiba teenivad Eesti korvpallikoondislased on alustamas hooaegasid. Laupäeval tegi Leedu liigas Vilniuse Rytase eest debüüdi Kristjan Kitsing, pühapäeval olid võistlustules Hispaania kõrgliigas mängivad Janari Jõesaar (Manresa), Sander Raieste (Vitoria Baskonia) ja Siim-Sander Vene (Fuenlabrada).

Rytas teenis Leedu liigas võimsa 106:77 võidu Utena Juventuse vastu. Ligi 12 minutit mänguaega teeninud Kitsing sel korral punkte veel kirja ei saanud. Ta eksis kolmel kaugviskel ja ühel kahesel. Protokolli kanti lauapall ja vaheltlõige.

Manresa võitis Hispaania kõrgliigas Estudiantest 88:84. Kuigi Jõesaar kuulus koosseisu, ei pääsenud ta võistkonnas ainsana väljakule.

Raieste koduklubi Baskonia alistas napilt 76:73 Valencia. Eestlane alustas mängu põhikoosseisus ja sai lõpuks ligi üheksa minutit. Raieste ei visanud kordagi peale, kuid võistlusliku esitusega läks kirja üks resultatiivne sööt, neli vaheltlõiget, üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Kontrollmängudes edukalt esinenud Fuenlabrada pidi avavoorus tunnistama võõral väljakul Obradoiro 101:82 paremust. Algviisikusse kuulunud Vene mängis veidi alla 24 minuti, viskas viis punkti, noppis kaks lauapalli ja jagas sama palju tulemuslikke sööte.