PM PARIISIS ⟩ Blogi: kaotusseisust välja tulnud Kontaveit tunnistas otsustavas setis prantslanna paremust

Jarmo Jagomägi
Anett Kontaveit French Open lõppes avaringis.
Anett Kontaveit French Open lõppes avaringis. Foto: Charles Platiau/Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste tenniseturniiri avaringis kohtus Anett Kontaveit (WTA 21.) kodupubliku ees mänginud Caroline Garciaga (WTA 45.). Seitse minutit enam kui kaks tundi kestnud lahingust väljus 6:4, 3:6, 6:4. võitjana viimane.

17. asetusega eestlanna kohtus möödunud nädalal Rooma turniiri avavoorus sama vastasega. Siis jäi Kontaveit peale 6:3, 7:6(1). Kolmest omavahelisest kohtumisest on prantslanna võitnud ühe, kuid see jääb 2016. aastasse.

Siiski on tegemist väga ohtliku vastasega. Garcia hoidis kaks aastat tagasi maailma edetabelis koguni neljandat kohta. Samal hooajal jõudis ta French Openil veerandfinaali.

Kontaveit on Roland-Garros' saviväljakutel mänginud varasemalt kuuel puhul. Vaid korra – 2018. aastal – on ta jõudnud teisest voorust kaugemale. Toona purjetas eestlanna neljandasse ringi, kus tuli tunnistada ameeriklanna Sloane Stephensi 6:2, 6:0 paremust.

Kontaveit-Garcia paari võitja läheb teises ringis vastamisi Aliaksandra Sasnovitši (WTA 96) ja Anna-Lena Friedsami (WTA 104.) duelli võitjaga.