Valitsus toetab WRC-etapi korraldamist ka 2021. aastal

Tänavuse Rally Estonia võitsid Ott Tänak ja Martin Järveoja

FOTO: Tairo Lutter

Eesti Vabariigi valitsus otsustas täna, et toetab WRC-sarja ametliku etapi korraldamist 2021. aastal sarnaselt 2020. aastale, kui WRC-sarja korraldusõiguse omanik ja Rally Estonia sõlmivad kokkuleppe võistluse Eestis korraldamiseks.

«Rally Estonia oli üliedukas ning sai rallimaailma tippudelt väga kõrgeid hindeid ja hinnanguid. Tänu kõigi osapoolte suurele rahulolule on Rally Estoniale ja Eesti riigile tehtud ettepanek WRC-sarja etapi korraldamiseks ka järgmisel aastal. See viiks Eesti taas sadade miljonite inimesteni üle maailma ning loomulikult saavad korraldajad loota riigi igakülgsele toele,» ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

«Muidugi on WRC sarja korraldamine ülisuur võimalus kogu Eesti majandusele, eelkõige turismimajandusele. Eriti arvestades, et 300 kilomeetrine trass läbiks mitmeid maakondi Lõuna-Eestist seekord ka Jõgevamaani välja.»

Neljapäeval, 8. oktoobril koguneb FIA World Motor Sport Council, mille raames kinnitatakse muuhulgas 2021. aasta WRC-sarja kalender. Rally Estonia on 2021. aasta kalendri tööversioonis ühe võimaliku etapina sees.

WRC-sarja etapi korraldamise eelarve on 4,3 miljonit eurot, millest 2,5 miljonit taotleb korraldaja Eesti riigilt. Ülejäänud 1,8 miljon eurot on erasektori panus ja piletitulu.

Eile avalikustas järgmise aasta MM-kalendri tööversiooni ka portaal Revista Scratch ning sealtki vaatas Rally Estonia ilusasti vastu. Küll ei avaldanud nad, kust nende informatsioon pärineb, mistõttu tuleb sellesse suhtuda kriitiliselt. 

Septembris toimunud Rally Estonia järel andis FIA rallidirektor Yves Matton Eesti MM-etapi tuleviku osas julgustava sõnumi. «Tagasiside, mida olen näinud, on olnud, et korralduse tase oli imeliselt kõrge. MM-sarja silmas pidades oli tegemist tippvõistlusega ning organiseerijatel oli töö tegemiseks vaid mõni nädal.

Asi pole ainult selles, et nad suutsid korraldada MM-sarja väärilise ralli, kuid nad suutsid paika panna ka erinevad koroonaviirusega seotud protsessid. Oluline on ka fakt, et nad said abi valitsuselt.

MM-sarja jaoks oli Rally Estonia positiivne. See andis meile paindlikkust ja aitas tuua uut verd. Nad korraldasid ühe parema ralli, mida me tänavu MM-sarjas näeme.»

Tagasi üles
Back