Maailma teine reket pidi tunnistama 19-aastase poolatari paremust

Christopher Krutto
19-aastane poolatar Iga Swiatek tähistamas võitu rumeenlanna Simona Halepi üle.
19-aastane poolatar Iga Swiatek tähistamas võitu rumeenlanna Simona Halepi üle. Foto: IAN LANGSDON/EPA

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel kaotas kaheksandikfinaalis üllatuslikult maailma teine reket ja turniiril kõrgeimat paigutust omav Simona Halep 1:6, 2:6 19-aastasele Iga Swiatekile (WTA 53.).

Tund ja kaheksa minutit kestnud mängus domineeris kindlalt noor poolatar, kes kasutas 14-st murdepallist ära neli. Kusjuures Halep ei suutnud mängu jooksul teenida mitte ühtegi murdevõimalust.

Kuigi poolatar tegi Halepist rohkem lihtvigu (Halep 15, Swiatek 20), siis kogunes tema arvele tunduvalt rohkem äralööke (Halep 12, Swiatek 30). Swiatek võitis mängu jooksul 66 punkti ja Halep 43.

19-aastas Swiateki jaoks on tegu karjääri parima tulemusega. Ta on varasemalt jõudnud kahel suure slämmi turniiril jõudnud kaheksandikfinaali, kuid kaheksa parema sekka pole tal enne tänast õnnestunud murda.

Veerandfinaalis läheb Swiatek vastamisi itaallanna Martina Trevisaniga (WTA 159.), kes alistas hollandlanna Kiki Bertensi (WTA 8.) 6:4, 6:4.