Tipphetked ⟩ Sorga teenis penalti, kuid võit lipsas lõpuminutitel käest

Siim Kaasik
Erik Sorga sai Philadelphia vastu kirja esimese täismängu.
Erik Sorga sai Philadelphia vastu kirja esimese täismängu. Foto: Bill Streicher/USA Today Sports

Erik Sorga aitas Põhja-Ameerika jalgpalliliigas MLS koduklubil DC Unitedil teha 2:2 viigi Philadelphiaga.

Kohtumist asus 49. minutil juhtima külalismeeskond Philadelphia, kui täpne oli Anthony Fontana. 71. minutil tegi skoori Donovan Pines, tuues tabloole viiginumbrid.

Esimest korda kõik 90 minutit väljakul viibinud 21-aastane eestlane ise küll väravat kirja ei saanud, kuid teenis koduklubi kasuks 75. minutil penalti, mille realiseeris Yamil Asad. Paraku võiduks sellest ei piisanud, sest kolm minutit enne mänguaja lõppu oli täpne Mark McKenzie.

Sorga on MLSis kirja saanud 12 kohtumist ja 396 mänguminutit. Skoori on ta teinud korra, kui aitas koduklubi septembris 1:0 võidule New York Red Bulli üle.

Tabeliseis on DC Unitedi jaoks üsna nukker, sest 18 vooru järel hoitakse idakonverentsis 14. ehk viimast positsiooni.