Meistrite liiga ⟩ Manchester United alistas lõpuminutite väravast PSG, Messi lõi ajaloolise tabamuse

Siim Kaasik
Marcus Rashford tähistab PSG vastu löödud võiduväravat.
Marcus Rashford tähistab PSG vastu löödud võiduväravat. Foto: GONZALO FUENTES/REUTERS

Jalgpalli Meistrite liigas suutis Manchester United võõrsil alistada eelmise hooaja finalisti PSG 2:1.

H-grupi kohtumine algas Manchester Unitedile igati hästi, sest kohtumise algfaasis määras kohtunik nende kasuks penalti. 11 meetri karistuslööki asus sooritama meeskonna kapten Bruno Fernandes, kuid Keylor Navas suutis palli tõrjuda. Kuna puurilukk astus väravajoonelt liiga vara välja, määras kohtunik korduslööki, mille Fernandes realiseeris.

Viigiväravat otsinud PSG jõudis sihile mängu 55. minutil, kui nurgalöögist lõi omavärava Anthony Martial. Võidu kindlustas Inglismaa klubile 87. minutil Marcus Rashford.

Enne teisipäeva kaotas PSG viimati kodustaadionil peetud Meistrite liiga alagrupimängu 2004. aastal, kui jäi 1:3 alla Moskca CSKA-le. Kokku on Pariisi klubi 54 kodus peetud mängust kaotanud nüüd kaheksa.

Teises H-grupi mängus alistas RB Leipzig kodustaadionil 2:0 Istanbuli Basaksehiri. Mõlemad Saksamaa klubi väravad lõi 23-aastane hispaanlane Angelino, olles täpne 16. ja 20. minutil.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Mänguõhtu suurima võidu teenis G-alagrupis Barcelona, kes sai kodustaadionil 5:1 jagu Ungari meistrist Ferencvarost. Mänguskoori avas 27. minutil penaltist Lionel Messi, kes on järjepanu värava löönud nüüd juba 16 Meistrite liiga hooajal.

Lionel Messi viis penaltist Barcelona juhtima.
Lionel Messi viis penaltist Barcelona juhtima. Foto: LLUIS GENE/AFP

Ülejäänud Barcelona väravad lõid Ansu Fati (42.), Philippe Coutinho (52.), Pedri (82.) ning Ousmane Dembele (89.). Ungari klubi auvärava lõi 70. minutil penaltist Igor Haratin, tehes tol hetkel seisuks 1:3. Penalti põhjustanud Gerard Pique saadeti punase kaardiga väljakult minema.

Sama grupi teises mängus teenis Juventus Kiievi Dinamo üle võõrsil 2:0 võidu. Itaalia meistri mõlemad väravad lõi Alvaro Morata, olles täpne 46. ja 84. minutil.

Mänguõhtu ainukene väravateta viik sündis E-alagrupi kohtumises, milles Londoni Chelsea võõrustas valitsevat Euroopa liiga võitjat Sevillat.

Viigiga alustasid hooaega ka nende alagrupikaaslased Rennes ja Krasnodar. 1:1 skooriga lõppenud kohtumist asus 56. minutil juhtima kodumeeskond Rennes, kui penalti realiseeris Sehrou Guirassy. Kolm minutit hiljem lõi Cristian Ramirez mängu viimase värava.

Charles De Ketelaere võiduvärav.
Charles De Ketelaere võiduvärav. Foto: ANATOLY MALTSEV/EPA

F-alagrupis läksid kohe avavoorus vastamisi alagrupi soosikud Rooma Lazio ja Dortmundi Borussia. Itaalia klubi teenis kodus 3:1 võidu. Lazio väravad lõid Ciro Immobile (6.), Marwin Hitz (23., omavärav) ja Jean-Daniel Akpa-Akpro. Dortmundi eest sai jala valgeks Erling Braut Haaland (71.).

Club Brügge teenis üleminutite võidu võõrsil Peterburi Zeniidi üle. Belgia klubi läks 63. minutil Emmanuel Dennisi väravast juhtima, kuid üheksa minutit hiljem lõi Ethan Horvath omavärava. Brüggele kindlustas võidu kolmandal lisaminutil Charles De Ketelaere.