Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tänaku osavõtul toimuma pidanud Belgia ralli jääb hoopiski ära
Mis saab Belgia MM-etapist?

Ott Tänak ja Martin Järveoja. FOTO: Hyundai Motorsport

Sel nädalavahetusel toimuma pidanud Lõuna-Belgia ralli jääb koroonaviirusest tingitud eriolukorra tõttu ära. Võistlusel pidid osalema ka Hyundai tehasemeeskonna sõitjad Ott Tänak ja Craig Breen.

Ajalooliselt esmakordse Lõuna-Belgia ralli võistluskeskuseks pidi olema Vresse-sur-Semois, kuid selle linnapea ja võistluste korraldaja DG Sport otsustasid koroonaviiruse tõttu võistluse ära jätta.

Ühepäevasel Lõuna-Belgia rallil oli kavas 12 katset kogupikkusega 152,28 kilomeetrit. De facto pidi tegemist olema asfaldiralliga, kuid nagu oktoobri alguses samamoodi Belgias toimunud Aarova Rally tõestas, ei pruugi see sügisestes oludes midagi tähendada.

Pühapäeval peaks Põhja-Belgias toimuma Hemicuda ralli, kus on stardinimekirja kantud Toyota sõitjad Elfyn Evans ja Sebastien Ogier. Kas ka seda võistlust ootab ees sama saatus nagu Lõuna-Belgia rallit, pole veel teada.

Kui sel nädalal Belgias toimuma pidanud teine kohalik võistlus aset leiab, võivad Tänak ja Breen hoopis seal startida, pakub ralliportaal DirtFish.

Mis saab Belgia MM-etapist?

Koroonaviiruse olukord on Belgias kriitiline. Riigi terviseminister Frank Vandenbroucke on teatanud, et viirus on kontrolli alt väljunud ja Belgiat ähvardab tsunamilaadne viiruselevik.

Autoralli MM-sari jätkub kehtiva kalendri alusel viie nädala pärast Belgia osavõistlusega (20.–22. november), mis on enamiku WRC-meeste jaoks tundmatu suurus. Varem on Ypres'i (eesti keeles Ieperi) rallist osa võtnud vaid Thierry Neuville, Craig Breen ja Esapekka Lappi.

Nõnda otsustasidki suurtiimid Hyundai ja Toyota otsida oma põhisõitjatele võistlusi, kus neil oleks võimalik veidi aimu saada, mis olud neid võiksid novembri keskel kuningriigis ees oodata.

MM-etapi korraldajad pole tänaste uudiste valguses uut infot avaldanud, kuid riigis kehtivate reeglite tõttu on võistluse läbiviimine olnud viimastel nädalatel küsimärgi all.

Tagasi üles
Back