Video ⟩ Tubli mängu teinud Kitsing ei suutnud Rytast Žalgirise vastu võiduni aidata

Christopher Krutto
Kristjan Kitsing
Kristjan Kitsing Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Leedu korvpalli kõrgliigas pidid Eesti koondislane Kristjan Kitsing ja tema koduklubi Vilniuse Rytas tunnistama koduväljakul Kaunase Žalgirise paremust.

Rytas alustas mängu tugevamalt ja võitis avaveerandi 24:16. Poolajaks suudeti kaheksapunktist edu hoida ja pausile mindi seisuga 42:34.

Kolmandal veerandajal suutis Euroliigas mängiv Žalgiris panna paremuse maksma ja selle võitis Leedu gigant 28:10. Viimase kümne minuti jooksul Rytasel enam mängu tagasi tulla ei õnnestunud ja Kaunase meeskond teenis 84:72 võidu.

Kitsing oli platsil 23 minutit ja tõi selle aja jooksul 10 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/4). Eestlane korjas veel kaks lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt jäi tema arvele kaks pallikaotust. Rytase parimana visaks 18 punkti Demetrius Montel Jackson.

Žalgirise parim skooritegija oli Marius Grigonis 13 punktiga, Lukas Lekavicius ja Augustin Rubit lisasid 12 silma.

Kuus võitu ja ühe kaotuse saanud Rytas hoiab liigas endiselt esikohta. Ühe mängu vähem pidanud, kuid samuti ühe kaotuse vastu pidama võtnud Žalgiris on teisel kohal.