Noortelt judokatelt neli kulda, kurb viga jättis Kuusiku Ungaris üheksandaks

Lenel Karu
Judokate neljast kullast ühe võitis –40 kg kehakaalus tartlanna Rebeka Liias (tagumine). Foto: Teet Raik

Eesti noorte C-klassi meistrivõistlustelt naasid nädalavahetusel Tartu Do judokad koju nelja kullaga, neist kolm kuulusid tüdrukutele. Samal ajal maadles ennast Ungaris maailmakarikaetapil üheksandale kohale Eesti judo tulevikutäht, tartlane Mattias Kuusik, kes sai kaotusega lõppenud matšist olulise õppetunni.

Noorte meistrivõistlustel osales ligi 200 sportlast ning tüdrukute arvestuses krooniti Tartu Do klubi võitjaks. Meistritiitlitega pärjati kolm alles põhikoolis õppivat tartlannat: Rebeka Liias (–40 kg), Diana-Johanna Vanamb (–45 kg) ja Emma-Melis Aktas (+52 kg). Tartu tüdrukud pälvisid veel hõbe- ja pronksmedali.